хорор

Филмот „Ема“ прогласен за најдобар хорор филм во 2017 година

На Третиот меѓународен непрофитен фестивал на страшни филмови за најдобар хорор во траење од 15 секунди прогласен е филмот „Ема“ на режисерот Даниел Лимер. Во жирито …

Филмот „Ема“ прогласен за најдобар хорор филм во 2017 година Прочитај повеќе »

Хорор-филм на Би-би-си натера момче да се самоубие

Пред 25 години Би-би-си емитувал хорор-емисија поради која за само една вечер добил над десетина илјади тужби. Ghostwatch првпат се емитувла на Би-би-си на Ноќта …

Хорор-филм на Би-би-си натера момче да се самоубие Прочитај повеќе »

Поради три збора оваа свадба прерасна во хорор – Свекрвата вербално ја нападна невестата

„Ку**о!“ се слушнале по одлуката на невестата од длабочините на салата, а тие погрдни зборови ги изговори лично нејзината свекрва. По изјавите на музичарите, кои …

Поради три збора оваа свадба прерасна во хорор – Свекрвата вербално ја нападна невестата Прочитај повеќе »

Од складот се ширела ужасна миризба: Кога полицијата упадна внатре ја дочекал вистински хорор

Полицијата во Калифорнија открила повеќе од 2.000 змии, папагали, пилиња и други животни во индустриско складиште, 48 километри од Лос Анџелес, а половина од тие …

Од складот се ширела ужасна миризба: Кога полицијата упадна внатре ја дочекал вистински хорор Прочитај повеќе »

Холивуд во шок! – Почина легендата на хорор филмовите

Американскиот режисер Џорџ Ромеро, автор на хорор филмот „Night of the Living Dead“ кој го започнал жанрот „зомби филмови“, почина на 78 годишна возраст. „Легендарниот …

Холивуд во шок! – Почина легендата на хорор филмовите Прочитај повеќе »

Scroll to Top