хрватска

(Видео) Младенци од Хрватска по венчавката се фрлија во море, по нив и сватовите

На социјалните мрежи се појави видео на кое штотуку венчани младенци скокаат во море. По венчавката која се одржала во Вир, Хрватска, каде биле единствениот пар …

(Видео) Младенци од Хрватска по венчавката се фрлија во море, по нив и сватовите Прочитај повеќе »

Бијонсе и Џеј Зи со луксузна јахта, телохранители и дадилки на одмор во Хрватска

Бијонсе и Џеј Зи се на одмор во Хрватска. Тие престојуваат во јахта закотвена на јадранското крајбрежје кај Цавтат.  Парот на јахтата престојува со трите деца, …

Бијонсе и Џеј Зи со луксузна јахта, телохранители и дадилки на одмор во Хрватска Прочитај повеќе »

(Видео) Со спектакуларен огномет пуштен за сообраќај гигантскиот мост во Хрватска

Со огномет и присуство на целиот политички врв во Хрватска синоќа беше пуштен во употреба 2,4 километри долгиот Мост Пељешац. Тој е еден од најголемите …

(Видео) Со спектакуларен огномет пуштен за сообраќај гигантскиот мост во Хрватска Прочитај повеќе »

(Видео) Бекамови за време на одморот ја вознемирија цела Хрватска

Семејството Бекам ја вознемири цела Хрватска, за време на нивниот летен одмор во земјата. Двајцата дојдоа со ќерка им Харпер, а фановите ги вознемирија со …

(Видео) Бекамови за време на одморот ја вознемирија цела Хрватска Прочитај повеќе »

Кевин Спејси пристигна во Хрватска, прво појавување на актерот по обвинувањето за сексуален напад

Актерот и филмски продуцент Кевин Спејси одмора на Брач во Хрватска, каде што го пречекал режисерот Јаков Седлар. Како што изјавил Седлар за хрватските медиуми, …

Кевин Спејси пристигна во Хрватска, прво појавување на актерот по обвинувањето за сексуален напад Прочитај повеќе »

Хрватски град забрани народна музика во кафе-баровите

Градските власти на хрвaтскиот град Ѓурѓевац донесоа одлука да забрана да се изведува и репродуцира народна музика во угостителските објекти и на терасите. Одлуката ќе …

Хрватски град забрани народна музика во кафе-баровите Прочитај повеќе »

Во Дубровник се отвори првиот геј бар на хрватското приморје

Во Хрватска во стариот град на Дубровник се отвори првиот геј бар. Барот е прв бар од ваков тип, кој се отвори минатиот месец. „Ова …

Во Дубровник се отвори првиот геј бар на хрватското приморје Прочитај повеќе »

Тојца старци со вкупно 265 години предизвикаа сообраќајка: најстариот има скоро 100, а најмладиот мора редовно да ја продолжува возачката

Во местото Јањина, Пељешац во Хрватска се случи несекојдневна сообраќајка во која учествуваа тројца старци. Најстариот имал 98, другиот 91 а третиот 76 години. Сите …

Тојца старци со вкупно 265 години предизвикаа сообраќајка: најстариот има скоро 100, а најмладиот мора редовно да ја продолжува возачката Прочитај повеќе »

Запознал девојка на интернет, а таа му ветила дека ќе се омажи за него, на крајот му украла над 4.500 евра

Маж од Дубровник бил измамен и ограбен за 4.650 евра од една девојка од Америка која ја запознал преку интернет. Таа го излажала дека е во …

Запознал девојка на интернет, а таа му ветила дека ќе се омажи за него, на крајот му украла над 4.500 евра Прочитај повеќе »

(Фото) Кевин Спејси со шампањско и вотка Новата година ја прослави во Загреб

Глумецот Кевин Спејси Новата година ја дочека во Хрватска. Тој дојде во Загреб на покана на продицентот Џек Селдер, со кого заедно ќе снимаат филм …

(Фото) Кевин Спејси со шампањско и вотка Новата година ја прослави во Загреб Прочитај повеќе »

Уште еден млад фудбалер почина во Хрватска

Младиот фудбалер Марин Чачиќ од фудбалскиот клуб Нехај кој се натпреварува во третата лига во Хрватска, почина на 23 години. Тој колабираше на тренингот пред …

Уште еден млад фудбалер почина во Хрватска Прочитај повеќе »

(Фото) Џон Малковиќ во посета на Хрватска: глумецот рече дека секогаш ужива да доаѓа во земјата од која потекнува

Холивудскиот глумец Џон Малковиќ од вчера е во Загреб каде ја продолжи неговата турнеја низ европските театри во кои тој настапува како музички критичар. Тој …

(Фото) Џон Малковиќ во посета на Хрватска: глумецот рече дека секогаш ужива да доаѓа во земјата од која потекнува Прочитај повеќе »

Секој квадратен метар на Јадранот е покриен со отпад, предупредуваат експертите

Експертите во Хрватска предупредуваат за огромниот отпад што завршува во Јадранското Море. Тие велат дека секој квадратен метар од морето е преполно со отпад. Тие …

Секој квадратен метар на Јадранот е покриен со отпад, предупредуваат експертите Прочитај повеќе »

Македонците триумфираа со „еден-два” победа на интернационалната FIA CEZ трка на Twingo CUP во Гробник

Фантастични интернационални резултати забележаа македонските Twingo CUP возачи изминатиов викенд. Демонстрираа квалитет, успеаја да се искачат на врвот и достоинствено да ја претстават нашата држава. …

Македонците триумфираа со „еден-два” победа на интернационалната FIA CEZ трка на Twingo CUP во Гробник Прочитај повеќе »

(Фото) Вино и женски муабети: Каролина на семеен одмор во Хрватска

Каролина Гочева заедно со мајка ѝ Светлана, сестра ѝ Сандра и внуките Луција и Инес, беа неколку дена на одмор во Сплит, во Хрватска. Пејачката …

(Фото) Вино и женски муабети: Каролина на семеен одмор во Хрватска Прочитај повеќе »

(Видео) Северина ја утна облеката, па од желба да биде Ријана излезе ко палјачо на концертот во Хрватска

Поп-пејачката Северина целосно ја утна облеката на последниот концерт што го одржа во Хрватска. Таа на сцената се појави во жолт комбинезон со принт на …

(Видео) Северина ја утна облеката, па од желба да биде Ријана излезе ко палјачо на концертот во Хрватска Прочитај повеќе »

(Фото) Пејачот Давид Темелков ја запроси својата девојка Хелена на концерт во Нова Градишка

Македонскиот пејач Давид Темелков, ја запроси својата девојка, познатата водителка во Хрватска и поранешна МИС придружничка, Хелена Јунг, за време на концертот во Нова Градишка. …

(Фото) Пејачот Давид Темелков ја запроси својата девојка Хелена на концерт во Нова Градишка Прочитај повеќе »

(Фото) Го погодил точниот резултат на мечевите од ЕП и освоил над 100.000 евра

Непознат обложувач успеал да го погоди точниот резултат на синоќешните два натпревари меѓу Хрватка и Шпанија и Франција и Швајцарија. Со вложени пет евра, тој …

(Фото) Го погодил точниот резултат на мечевите од ЕП и освоил над 100.000 евра Прочитај повеќе »

(Видео) Во драматичен натпревар Шпанија ја победи Хрватска и се пласираше во четвртфиналето на Европското

Фудбалерите на Шпанија ја победија репрезентацијата на Хрватска на Европското првенство во Копенхаген и се пласираа во четвртфиналето. Натпреварот заврши нерешено 2:2 во регуларните 90 …

(Видео) Во драматичен натпревар Шпанија ја победи Хрватска и се пласираше во четвртфиналето на Европското Прочитај повеќе »