хрватска

Хрватска меѓу европските земји од каде што луѓето најмногу бегаат

И покрај тоа што светската популација расте, научниците очекуваат до 2050 година на Земјата да има 10 милијарди жители, сепак постојат региони во кои бројот …

Хрватска меѓу европските земји од каде што луѓето најмногу бегаат Прочитај повеќе »

Хрватскиот пејач Јелавиќ бесен поради доминацијата на српската музика во Хрватска

Не е никаква тајна дека српските пејачи често настапуваат во Хрватска. Напротив. Тие го истакнуваат тој факт и горди се поради тоа што во Хрватска …

Хрватскиот пејач Јелавиќ бесен поради доминацијата на српската музика во Хрватска Прочитај повеќе »

Дора Билиќ, која доаѓа од угледно семејство од Загреб, е единствената хрватска џихадистка

Под контрола на таканаречената Исламска дражава биле седум лица со хрватско државјанство, од кои шест имаат двојно државјанство, но никогаш трајно не живееле во Хрватска, …

Дора Билиќ, која доаѓа од угледно семејство од Загреб, е единствената хрватска џихадистка Прочитај повеќе »

Филип Божиновски и Давид Темелков снимаат дует?

Давид Темелков деновиве престојува во Македонија и своето слободно време го искористи за да се дружи со другарот и колега Филип Божиновски. Фотографијата која ја …

Филип Божиновски и Давид Темелков снимаат дует? Прочитај повеќе »

Во Хрватска вештачки се менува климата со цел да се одгледува ГМО-храна за да се победи гладот

Може да рече дека Хрватска одеднаш се премести на друга географска локација, на која секојдневно се менуваат временските услови и каде што се појавува необично …

Во Хрватска вештачки се менува климата со цел да се одгледува ГМО-храна за да се победи гладот Прочитај повеќе »

Се степаа сватови во Хрватска – Причината српските пејачки на свадбата

Како што е утврдено на судот, конфликтот почнал откако 58 годишниот го полил со вода пријателот М.Б. затоа што ја повикал неговата сопруга на еден …

Се степаа сватови во Хрватска – Причината српските пејачки на свадбата Прочитај повеќе »

Тајните планови на ММФ и Светска Банка за уништување на Македонија и Хрватска

Џозеф Стиглитц, авторот на овој текст, не е теоретичар на завери, туку високопозициониран њујоршки банкар, најцитиран економист на светот. (Секоја сличност и споредба со хрватските …

Тајните планови на ММФ и Светска Банка за уништување на Македонија и Хрватска Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Во Хрватска толку многу наврна снег што среде јули камиони го расчистуваат

Силно невреме пропратено со град ја погоди денес Истра, а поради количината на мраз на патиштата испратени се камиони за остранување на снег, јавуваат локалните …

(ВИДЕО) Во Хрватска толку многу наврна снег што среде јули камиони го расчистуваат Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Амиџиќ се огласи по скандалот со твитот, кој го објави по пожарите во Хрватска

Српскиот водител за Телеграф, ја прокоментира фрката која настана по неговиот твит, кој се однесуваше на пожарите во Хрватска. Коментарот Огњен Амиџиќ, на сметка на …

(ВИДЕО) Амиџиќ се огласи по скандалот со твитот, кој го објави по пожарите во Хрватска Прочитај повеќе »

(ФОТО) Нема да поверувате како е подметнат пожарот во Хрватска кој беснееше со денови

На Фејсбук страницата на „Доброволното друштво на пожарникари на општина Градац“, е објавена фотографија која наводно покажува дека пожарот е подметнат. „Утрово во Градица имаше …

(ФОТО) Нема да поверувате како е подметнат пожарот во Хрватска кој беснееше со денови Прочитај повеќе »

Домазет Лошо – Југословените ги подметнаа пожарите – Ние сме во војна, Хрватска е во војна!

Додека југот на Хрватска со натчовечки напори се бори со пожарот кој беснее низ крајбрежјето, адмиралот Давор Домазет Лошо, има своја теорија за целата оваа …

Домазет Лошо – Југословените ги подметнаа пожарите – Ние сме во војна, Хрватска е во војна! Прочитај повеќе »

Амиџиќ на шокантен начин ги прокоментира пожарите во Хрватска

По повод катастрофалните пожари кои се случија ширум Хрватска, српскиот водител се огласи на својот Твитер налог. Додека бројни јавни личности изразуваа жалење поради страшниот …

Амиџиќ на шокантен начин ги прокоментира пожарите во Хрватска Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Паника на Балканот – Во Хрватска откриени HAARP антени

Со влезот во НАТО хрватскиот наод доби Chemtrailse над главите, а веќе им се инсталирани и HAARP антените. Веќе и никој во оваа земја не реагира на временските прилики и …

(ВИДЕО) Паника на Балканот – Во Хрватска откриени HAARP антени Прочитај повеќе »

ФОТО: Избор за најсекси Хрватка за 2017 година? – И вие можете да гласате

Отворен е избор за најсекси Хрватска, а токму вие можете да одберете која од финалистките заслужи да ја понесе оваа ласкава титула. Изминатите денови, имавте …

ФОТО: Избор за најсекси Хрватка за 2017 година? – И вие можете да гласате Прочитај повеќе »