Јамајка

(Видео) Навивач го исплаши Меси, па побара да му се потпише на грбот

Еден навивач на Јамајка го исплаши Лионел Меси за време на пријателскиот натпревар со Аргентина. Меси на овој натпревар даде два гола, но во сеќавање …

(Видео) Навивач го исплаши Меси, па побара да му се потпише на грбот Прочитај повеќе »

Поранешен фудбалер на Шефилд Јунајтед пронајден мртов

Прочуениот напаѓач на Јамајка, Лутон Шелтон, кој некогаш го носеше дресот и на Шефилд Јунајтед, е пронајден мртов. Шелтон боледувал од амиотрофична латерална склероза, тешко …

Поранешен фудбалер на Шефилд Јунајтед пронајден мртов Прочитај повеќе »

(Видео) Усеин Болт позитивен на коронавирус

Најбрзиот човек на сите времиња, Јусеин Болт, е позитивен на коронавирус, пишуваат светските медиуми. Тој се заразил на забавата на која бил и напаѓачот на …

(Видео) Усеин Болт позитивен на коронавирус Прочитај повеќе »

(Фото) Дарт Вејдер целиот живот го минал во сиромаштија, а сега е милионер

Човекот познат како В. Браун од Јамајка ја освои лотаријата во земјата во висина од 95 милиони јамајски долари, односно 650.000 американски долари. Тој вели …

(Фото) Дарт Вејдер целиот живот го минал во сиромаштија, а сега е милионер Прочитај повеќе »

Александра Пријовиќ во бикини го покажа трудничкиот стомак

Српската пејачка Александра Живојиновиќ замина на одмор во Јамајка, од каде испрати фотографија на која е облечена во бикини. Пејачката која ужива на песочните плажи, …

Александра Пријовиќ во бикини го покажа трудничкиот стомак Прочитај повеќе »

Ноне се огласи од Јамајка: Луѓе, не сум трудна, дебела сум!

Некогашната македонска поп-пејачка, Ноне Неделковска деновиве ужива на Јамајка, заедно со своето момче Рајан кој е таму роден. По неколкуте фотографии кои таа ги објави …

Ноне се огласи од Јамајка: Луѓе, не сум трудна, дебела сум! Прочитај повеќе »