јордан

Се ожени престолонаследникот на Јордан: луксузна свадба во палата, меѓу гостите принцот Вилијам и Кејт 

Престолонаследникот на Јордан денеска се ожени со девојка од угледно саудиско семејство на прослава во палатата на која присуствуваа кралски членови и други ВИП личности …

Се ожени престолонаследникот на Јордан: луксузна свадба во палата, меѓу гостите принцот Вилијам и Кејт  Прочитај повеќе »

(Видео) Мртвото море исчезнува, а зад себе остава вонземски траги

Мртвото море исчезнува, а зад себе остава вонземски трагови, велат научниците. Итај Габриел, научник од Геолошкиот институт во Израел, вели дека илјадници кратери се формираат на …

(Видео) Мртвото море исчезнува, а зад себе остава вонземски траги Прочитај повеќе »

Јордан Мијалков стана татко, ексшефот на УБК доби внука

Синот на Сандра и Сашо Мијалкови стана татко. Вчера се породи Анастасија, сопругата на Јордан Мијалков. Тие добија ќерка. А на социјалните мрежи веста ја …

Јордан Мијалков стана татко, ексшефот на УБК доби внука Прочитај повеќе »

(Видео) Тепачка меѓу пратеници во парламентот

На една од седниците во парламентот во Јордан изби тепачка меѓу пратениците и претседателот на Собранието. Тепачката настана додека пратениците расправаа за реформите во уставот, …

(Видео) Тепачка меѓу пратеници во парламентот Прочитај повеќе »

(Видео) Мојот единствен грев е тоа што не сум убава, рече голманката на Иран откога ја обвинија дека е маж

Голманката на Иран, Зорен Кудаеи, ги отфрли обвинувањата од Фудбаската федерација на Јордан дека на голот бил маж. Скандалот се случи по фудбалскиот натпревар меѓу …

(Видео) Мојот единствен грев е тоа што не сум убава, рече голманката на Иран откога ја обвинија дека е маж Прочитај повеќе »

(Фото) За женската фудбалска репрезентација на Иран бранел маж

На фудбалскиот натпревар на жени меѓу Јордан и Иран бранел маж, пренесуваат светските медиуми. На мечот, кој се играл на 25 септември во рамките на …

(Фото) За женската фудбалска репрезентација на Иран бранел маж Прочитај повеќе »

(Видео) „Македонско девојче“ пее хор од Јордан

Хорот од кралството Јордан, Dozan Wa Awtar, на настап во Вашингтон ја пееше песната „Македонско девојче”, пренесе Македонската обединета дијаспора. Настанот се одржа во Прва собраниска …

(Видео) „Македонско девојче“ пее хор од Јордан Прочитај повеќе »

Петте најпосакувани принцови во светот

Хамдан бин Мохамед ал Мактум Крунисаниот принц од Дубаи е љубител на адреналински активности како што се падобранство, нуркање, тркање со брзи спортски автомобили или, …

Петте најпосакувани принцови во светот Прочитај повеќе »

(Фото) Ангел се појавил над автомобил на пожарникар

Безбедносна камера пред куќата на еден пожарникар во Мичиген снимила необична појава над неговиот автомобил. Тој верува дека станува збор за ангел. Глен Торман, кој …

(Фото) Ангел се појавил над автомобил на пожарникар Прочитај повеќе »

Војници на САД вежбаат одбрана од хемиски и нуклеарен напад

Припадниците на силите на САД и Јордан во заштитни одели спроведуваа денеска заеднички вежби во одбрана од хемиски, биолошки и нуклеарен напад. Според сценариото на …

Војници на САД вежбаат одбрана од хемиски и нуклеарен напад Прочитај повеќе »

Трагите во пустините на Исток биле мистерија за британските пилоти

Британски пилоти биле првите кои на почетокот на 20 век од воздух забележале чудни линии во пустините во Израел, Јордан и Египет. Се утврдило дека …

Трагите во пустините на Исток биле мистерија за британските пилоти Прочитај повеќе »

Scroll to Top