Јована Аврамовска

Освен во срцата Тошо Малерот и на полиците – промовирана книгата на Васко Тодоров

Васко Тодоров, еден од најпознатите хумoристични телевизиски ликови, денеска во „Бифе Тафталиџе“ ја промовираше својата прва книга „Монологија“, која е во издание на „Арс Либрис“. …

Освен во срцата Тошо Малерот и на полиците – промовирана книгата на Васко Тодоров Прочитај повеќе »

(Видео) Јована се врати во „Фчерашни“

Поранешната водителка и портпаролка во Министерството за финансии Јована Аврамовска ѝ се врати на старата екипа на „Фчерашни новости“. Повторно ќе ја гледаме на телевизиските …

(Видео) Јована се врати во „Фчерашни“ Прочитај повеќе »

Кој ќе ја замени Јована во Фчерашни новости?!

Наскоро започнува трета сезона од „Фчерашни новости”, а екипата на емисијата се проширува и избира нови репортери, актери и презентери. Доколку некој од вас сака …

Кој ќе ја замени Јована во Фчерашни новости?! Прочитај повеќе »

Јована се збогува со „Фчерашни новости“ – добила покана за работа во министерство!

Популарната водителка Јована Аврамовска која јавноста ја запозна преку утринската програма на ТВ Сител, а своите „5 минути слава“ ги доживеа со проектот „Фчерашни новости“ …

Јована се збогува со „Фчерашни новости“ – добила покана за работа во министерство! Прочитај повеќе »

Scroll to Top