Калиопи Букле

На концерт на Калиопи во Белград почина жена, пејачката го откажа концертот: Ова е најтажниот ден во мојата кариера

Вчера вечер во МТС салата во Белград беше организиран концерт на Калиопи, а непосредно пред почетокот на настанот на една жена од публиката и се …

На концерт на Калиопи во Белград почина жена, пејачката го откажа концертот: Ова е најтажниот ден во мојата кариера Прочитај повеќе »

(Видео) Калиопи наполни 55 години и прослави со поранешниот сопруг Ромео

Поп-пејачката Калиопи денес слави роденден. Таа полни 55 години и вели дека за неа годините се само бројка. Калиопи објави компилација на нејзини фотографии и …

(Видео) Калиопи наполни 55 години и прослави со поранешниот сопруг Ромео Прочитај повеќе »

(Видео) Калиопи се потсети на првиот настап на „Златно славејче“

Пејачката Калиопи Букле се потсети на нејзиниот прв настап од детскиот фестивал „Златно славејче“ од 1976 година. По повод 50 години од фестивалот таа го сподели видеото …

(Видео) Калиопи се потсети на првиот настап на „Златно славејче“ Прочитај повеќе »

Македонската естрада се прости од Шабан Шаулиќ

Калиопи, Благоја Грујовски, Тијана Дапчевиќ, Лила Филиповска, Анета Молика се само дел од македонските музичари кои преку социјалните мрежи се простија од кралот на народната музика, …

Македонската естрада се прости од Шабан Шаулиќ Прочитај повеќе »

Во љубов сум и денес со моите поранешни мажи, откри Калиопи

Поп дивата Калиопи заради поранешниот сопруг Ромео Грил, ја скратила косата и го променила имиџот. Калиопи со години е позната по долгата црна коса, сега …

Во љубов сум и денес со моите поранешни мажи, откри Калиопи Прочитај повеќе »

Scroll to Top