Калиопи

На концерт на Калиопи во Белград почина жена, пејачката го откажа концертот: Ова е најтажниот ден во мојата кариера

Вчера вечер во МТС салата во Белград беше организиран концерт на Калиопи, а непосредно пред почетокот на настанот на една жена од публиката и се …

На концерт на Калиопи во Белград почина жена, пејачката го откажа концертот: Ова е најтажниот ден во мојата кариера Прочитај повеќе »

Емотивно сеќавање на Калипои за татко ѝ и неговата средба со Тереза Кесовија: горда и среќна сум што беше господин и шармер

Поп-пејачката Калиопи со емотивна објава се сеќава на нејзиниот татко Панди, кој почина минатата година. Пејачката ја опиша средбата помеѓу нејзиниот татко и хрватската пејачка …

Емотивно сеќавање на Калипои за татко ѝ и неговата средба со Тереза Кесовија: горда и среќна сум што беше господин и шармер Прочитај повеќе »

(Видео) Со сопругата на Ромео сме најдобри пријателки и дадов клуч ѝ од мојот стан, открива Калиопи

Калиопи Букле и Жељко Самарџиќ во Скопје ја претставија својата дуетска песна „Знам“, во „Аудиокултура“ во Тафталиџе. Убаво беше да се види толкав број новинари и пријатели …

(Видео) Со сопругата на Ромео сме најдобри пријателки и дадов клуч ѝ од мојот стан, открива Калиопи Прочитај повеќе »

(Видео) Романтичен дует на Калиопи и Жељко Самарџиќ, песната авторско дело на бившиот сопруг на пејачката

Пејачката Калиопи сними дует со српскиот пејач Жељко Самарџиќ. Песната „Знам“ е комплетно авторско дело текст, аранжман и продукција на нејзиниот поранешен сопруг Ромео Грил. …

(Видео) Романтичен дует на Калиопи и Жељко Самарџиќ, песната авторско дело на бившиот сопруг на пејачката Прочитај повеќе »

(Видео) Калиопи ја пречекаа како вистинска дива во Мадрид: пееше со фановите и делеше автограми

Поп-пејачката Калиопи имаше настaп во Мадрид, пред официјалната Евровизија. Организаторите на „Ла Ривиера“ ја најавија Кaлиопи како македонската дива, и така ја пречекаа. Таа пееше …

(Видео) Калиопи ја пречекаа како вистинска дива во Мадрид: пееше со фановите и делеше автограми Прочитај повеќе »

Калиопи во Мадрид ќе ги забавува Шпанците пред Евровизија

Поп-пејачката Калиопи ќе има настап во Мадрид. Настапот е предвиден да се одржи пред официјалната Евровизија и закажан е за на 7-ми април. „Дивата на …

Калиопи во Мадрид ќе ги забавува Шпанците пред Евровизија Прочитај повеќе »

Калиопи се пофали дека слабее додека бившиот маж ѝ подготвува нова песна

Поп пејачката Калиопи најави нова соработка со нејзиниот бивши сопруг, композиторот Ромео Грил. Пејачката вели дека е инспирирана уште повеќе додека ја слуша новата песна …

Калиопи се пофали дека слабее додека бившиот маж ѝ подготвува нова песна Прочитај повеќе »

(Видео) Музички времеполов со Калиопи во Велес, по пет години пауза пејачата одржа концерт пред македонската публика

После пет години музичката дива Калиопи одржа концерт пред македонската публика. Велешани вчеравечер ја имаа можноста да бидат дел од музички времеплов заедно со пејачката …

(Видео) Музички времеполов со Калиопи во Велес, по пет години пауза пејачата одржа концерт пред македонската публика Прочитај повеќе »

По подолго време, Калиопи вечерва ќе има концерт пред домашната публика

Македонската пејачка Калиопи по пет години, вечерва ќе одржи концерт во Велешкиот театар. Пејачката ќе ги отпее песните кои и ја одбележаа музичката кариера. Составот …

По подолго време, Калиопи вечерва ќе има концерт пред домашната публика Прочитај повеќе »

(Видео) Калиопи, Мима Карачиќ и актерите од Белградското драмско позориште на нозе ја кренаа цела кафеана во Скопје

Поп пејачката Калиопи и српскиот актер Мима Карачиќ во скопската кафеана „Дукат“ се расположија со актерската екипа, која вечерва ќе настапува во МНТ со театарската …

(Видео) Калиопи, Мима Карачиќ и актерите од Белградското драмско позориште на нозе ја кренаа цела кафеана во Скопје Прочитај повеќе »

Почина таткото на Калиопи, пејачката со емоции се прости од него

Почина таткото на Калиопи, a таа веста ја објави на социјалните мрежи.  Пејачката се прости од него со фотографија и емотивна порака: „Замина и со …

Почина таткото на Калиопи, пејачката со емоции се прости од него Прочитај повеќе »

(Фото) Ретро со Калиопи и Пачнев на календарот од 1987

Поп-дивата Калиопи и фудбалската легенда Дарко Панчев, на ретро фотографија, од 1987 година. Во времето на нивната најголема популарност. Сликани се пред 31 година за …

(Фото) Ретро со Калиопи и Пачнев на календарот од 1987 Прочитај повеќе »

(Видео) Калиопи се глупира на „Инстаграм“

Откако поп-ѕвездата Калиопи објави видео на „Инстаграм” на кое по дождливото време патува кон Кавадарци, твитерџиите го споделија видеото и се пошегуваа на нејзина сметка. …

(Видео) Калиопи се глупира на „Инстаграм“ Прочитај повеќе »

Калиопи раскажа за врската со Ромео Грил

Поп-ѕвездата Калиопи, која следниот викенд ќе одржи концерт во Белград, во интервју за српските медиуми откри дека нејзиниот поранешен маж, Ромео Грил, е најважниот маж …

Калиопи раскажа за врската со Ромео Грил Прочитај повеќе »

(Видео) Калиопи се изгуби покрај Милица Тодоровиќ

Калиопи ѝ правеше друштво на српската пејачка Милица Тодоровиќ за време на свадбената прослава на поранешната „Ѕвезда на Гранд“, пејачот Стеван Анѓелковиќ. Македонската поп-пејачка објави …

(Видео) Калиопи се изгуби покрај Милица Тодоровиќ Прочитај повеќе »

(Видео) Со песна од Калиопи 5-годишниот Љуба победи на „Пинкови ѕвездички“

Пеејќи ја песната „Бато“ од Калиопи 5-годишниот Љуба Станковиќ победи во четвртата сезона на регионалното музичко шоу „Пинкови ѕвездички“. Тој во финалето, што се одржа …

(Видео) Со песна од Калиопи 5-годишниот Љуба победи на „Пинкови ѕвездички“ Прочитај повеќе »

(Фото) Калиопи со родителите во Истанбул

Поп-ѕвездата Калиопи постојано споделува свои фотографии и видеа на социјалните мрежи, но скоро никогаш не објавува приватни семејни фотографии. Таа неодамна на својот инстаграм-профил објави …

(Фото) Калиопи со родителите во Истанбул Прочитај повеќе »

Scroll to Top