канал 5

Анастасија Богдановска си замина од Канал 5

Водителката Анастасија Деа Богдановска која гледачите имаа можност да ја следат во утринските емисии на Канал 5, повеќе нема да биде дел од телевизијата. Водителката …

Анастасија Богдановска си замина од Канал 5 Прочитај повеќе »

Колегите ја изненадија Анастасија Богданоска

Колегите на водителката Анастасија Богданоска ѝ приредија пријатно изненадување додека ја водеше својата емисија. На една од студиските камери ѝ оставија кадифено перниче во форма …

Колегите ја изненадија Анастасија Богданоска Прочитај повеќе »

Водителот на Канал 5 ги насмеа гледачите до солзи

Водителот на утринската емисија „Здраво Македонијо“ на Канал 5, Роберт Јанков на својот Фејсбук профил често објавува шеги на своја сметка, па овој пат одлучи …

Водителот на Канал 5 ги насмеа гледачите до солзи Прочитај повеќе »

Ристе Ристески ќе ги пречека новите таленти на аудицијата за „Ѕвездите на Гранд“

Единствениот Македонец кој успеа да победи во најгледаното регионално шоу „Ѕвездите на Гранд“ и стана ексклузивец на големата српска продукција, Ристе Ристески ги повикува сите …

Ристе Ристески ќе ги пречека новите таленти на аудицијата за „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Водителот Ване Маркоски ќе снима реклами во Сингапур?!

Нашиот познат радио и ТВ водител Ване Маркоски најверојатно ќе замине во Сингапур за потребите на новите работни ангажмани. Репортер.мк ексклузивно дознава дека маркетинг корпорација …

Водителот Ване Маркоски ќе снима реклами во Сингапур?! Прочитај повеќе »

РИБА НА СУВО: Сексапилната Јелена Спенџарска ужива на песочна плажа во Италија

Водителката Јелена Спенџарска го користи своето право на летен одмор и како своја летна дестинација ја избра преубава Италија која плени со сета своја убавина. …

РИБА НА СУВО: Сексапилната Јелена Спенџарска ужива на песочна плажа во Италија Прочитај повеќе »

Scroll to Top