крал

За шпанскиот крал, референдумот е нелегален, а за Каталонците, новиот ќе се случи за неколку дена

Шпанскиот крал Фелипе VI изјави во вторникот дека референдумот за независност на Каталонија бил незаконски. Во телевизиското обраќање до нацијата кралот посочи дека организаторите на …

За шпанскиот крал, референдумот е нелегален, а за Каталонците, новиот ќе се случи за неколку дена Прочитај повеќе »

Ај кју“ го промовираа спотот за песната „Мојот крал“

Ај кју“ го промовираа спотот за песната „Мојот крал“. Бендот „Ај кју“ го промовира спотот за песната „Мојот крал“. Ова е четврта песна од нивниот …

Ај кју“ го промовираа спотот за песната „Мојот крал“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top