Кристијано Роналдо

Роналдо ќе го тужи Јувентус за долг од 20 милиони евра

Кристијано Роналдо подготвил тужба против Јунвентус за долг од 20 милиони евра. Фудбалерот кој замина во Саудиска Арабија и го потпиша еден од најголемите и …

Роналдо ќе го тужи Јувентус за долг од 20 милиони евра Прочитај повеќе »

(Видео) Само три минути му беа потребни на Меси да даде гол против тимот на Роналдо во Саудиска Арабија

Фудбалерите на Пари Сен Жермен во Ријад победија во синоќешниот пријателски натпревар против тимот на Роналдо комбиниран со играчи од Ал Наср и Ал Хилал. …

(Видео) Само три минути му беа потребни на Меси да даде гол против тимот на Роналдо во Саудиска Арабија Прочитај повеќе »

Ерик Кантона за Роналдо: Треба да разбере дека веќе нема 25 години и не може да игра на секој натпревар

Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Ерик Кантона зборуваше за Кристијано Роналдо и неговото заминување од англискиот клуб. Кантона рече дека Роналдо треба да прифати дека …

Ерик Кантона за Роналдо: Треба да разбере дека веќе нема 25 години и не може да игра на секој натпревар Прочитај повеќе »

Роналдо во 2023 година му се приклучи на саудискиот клуб Ал Наср, ќе заработува 200 милиони евра годишно

Португалскиот фудбалер и еден од најдобрите во светот, Кристијано Роналдо во 2023 година му се приклучи на клубот од Саудиска Арабија, Ал Наср. Договорот ќе …

Роналдо во 2023 година му се приклучи на саудискиот клуб Ал Наср, ќе заработува 200 милиони евра годишно Прочитај повеќе »

Пред Пеле фудбалот беше само спорт, а 10 само број, познатите спортисти се простија од Бразилецот

лем број фудбалски ѕвезди преку социјалните мрежи се простија од легендарниот бразилски фудбалер Пеле. Меси напиша кратко само да почива во мир, а Нејмар со …

Пред Пеле фудбалот беше само спорт, а 10 само број, познатите спортисти се простија од Бразилецот Прочитај повеќе »

По Роналдо и син му си замина од Манчестер Јунајтед, кариерата ќе ја продолжи во Реал Мадрид

Откако Кристијано Роналдо го напушти Манчестер Јунајтед, од клубот си замина и неговиот син, Јуниор, кој играше за младинскиот тим. Кариерата ќе ја продолжи во …

По Роналдо и син му си замина од Манчестер Јунајтед, кариерата ќе ја продолжи во Реал Мадрид Прочитај повеќе »

(Видео) Жени го бранеа Роналдо од бразилски навивач кој фрли шише со вода кон фудбалерот

Кристијано Роналдо се најде во центар на внимание додека седеше на клупа на натпреварот против Мароко на Светско. Прво еден навивач се обиде да влезе …

(Видео) Жени го бранеа Роналдо од бразилски навивач кој фрли шише со вода кон фудбалерот Прочитај повеќе »

Георгина се лути што не го пуштаат Роналдо да игра 90 минути

Партнерката на Кристијано Роналдо, Георгина се лути што не го пуштаат да игра за репрезентацијата цел натпревар. Португалија синоќа ја победи Швајцарија со 6:1, а …

Георгина се лути што не го пуштаат Роналдо да игра 90 минути Прочитај повеќе »

Роналдо ќе стане најплатен фудбалер во светот

Португалската ѕвезда Кристијано Роналдо е пред трансфер во клубот „Ал-Наср“ и е на добар пат да стане најплатениот фудбалер во светот, пренесе „Марка“. Како што …

Роналдо ќе стане најплатен фудбалер во светот Прочитај повеќе »

Избрани најлошите 11 фудбалери во првата фаза на Светско во Катар, во тимот се најде и Кристијано Роналдо

Откако заврши групната фаза на Светското во Катар беа избрани и најлошите 11 фудбалери. Во него се најде и некгоаш еден од најдобрите светски фудбалери …

Избрани најлошите 11 фудбалери во првата фаза на Светско во Катар, во тимот се најде и Кристијано Роналдо Прочитај повеќе »

(Видео) Роналдо извади мастика од шорцот на мечот со Гана

Камерите го снимија капитенот на Португалија, Кристијано Роналдо како извади мастика од шорцот на мечот со Гана. Многумина се згрозија од ваквиот потег, но други …

(Видео) Роналдо извади мастика од шорцот на мечот со Гана Прочитај повеќе »

Полусестрата на Георгина бара помош за децата: Немаме што да јадеме, помогни им на внуците

Георгина Родригез не мора да се грижи за финансиите од кога е со Кристијано Роналдо, еден од најуспешните фудбалери на денешницата, но, тоа не е …

Полусестрата на Георгина бара помош за децата: Немаме што да јадеме, помогни им на внуците Прочитај повеќе »

Поубав сум од него, рече Роналдо по критиките од својот бивши колега и пријател Вејн Руни

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо во најновото интевју кое го направи со Пирс Морган, зборуваше за неговата улога во Манчестер Јунајтед, а го спомена и неговиот …

Поубав сум од него, рече Роналдо по критиките од својот бивши колега и пријател Вејн Руни Прочитај повеќе »

(Видео) Со рап-песна навивачите ќе ги бодрат српските фудбалери на Светското

„Шампион на светот“ е името на спортската химна со која Србите ќе патуваат на Светско во Катар. Групата „Прти Би Ги“ со Микри Маус и …

(Видео) Со рап-песна навивачите ќе ги бодрат српските фудбалери на Светското Прочитај повеќе »

(Видео) Роналдо исто како Панчев прославува гол

Еден од најдобрите фудбалери на светот Кристијано Роналдо со години головите ги прославува на уникатен начин со правење на пируета. Но, многумина забележаа дека на …

(Видео) Роналдо исто како Панчев прославува гол Прочитај повеќе »

Роналдо се фали дека сексот со Георгина е подобар и од најдобриот гол

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, се пофали дека сексот со неговата партнерка Георгина бил подобар и од неговиот најдобар гол. Во емисијата „Добро утро, …

Роналдо се фали дека сексот со Георгина е подобар и од најдобриот гол Прочитај повеќе »

Суперкомпјутер пресмета кој ќе биде новиот светски шампион во фудбал

Суперкомпјутер пресмета кој ќе биде новиот светски шампион во фудбал. Мундијалот ќе се игра во Катар, а до неговиот почеток останаа уште три недели. Веќе …

Суперкомпјутер пресмета кој ќе биде новиот светски шампион во фудбал Прочитај повеќе »

(Видео) Роналдо е суспендиран затоа што одби да влезе во игра

Кристијано Роналдо бил суспендиран по мечот меѓу Манчестер Јунајтед и Тотенхем во 12 коло во Англиското првенство, затоа што одбил да влезе во игра на …

(Видео) Роналдо е суспендиран затоа што одби да влезе во игра Прочитај повеќе »

По поразот од Шпанија, Роналдо пак ја фрли капитенската летна како со Србија

По поразот од Шпанија, Кристијано Роналдо пак ја фрли капитенската лента како на мечот со Србија минатата година. Фрустиран од тоа што Португалија остана без …

По поразот од Шпанија, Роналдо пак ја фрли капитенската летна како со Србија Прочитај повеќе »

Георгина за загубата на синот, за миг животот ми ги подари најубавиот и најлошиот момент

Партнерката на Кристијано Роналдо, Георгина Родригез, во своето реално шоу „Јас сум Георгина“, кое ќе се емитува на „Нетфликс“ зборуваше за загубата на новородениот син. …

Георгина за загубата на синот, за миг животот ми ги подари најубавиот и најлошиот момент Прочитај повеќе »

Scroll to Top