Лејди Гага

(Видео) Лејди Гага хит на „Тик-ток“ по играњето на популарниот танц од серијата „Венсдеј“

Лејди Гага ги воодушеви фановите на Тик-Ток откако го заигра популарниот танц од хит серијата „Венсдеј“. Серијата на режисерот Тим ​​Бартон, за само три недели …

(Видео) Лејди Гага хит на „Тик-ток“ по играњето на популарниот танц од серијата „Венсдеј“ Прочитај повеќе »

Лејди Гага: Славата не ме направи среќна, го прошетав светот и ги видов најсреќните луѓе во најсиромашните земји

Светската пејачка Лејди Гага во интервју за магазинот „Пипл“ ja раскажа својата приказна и работите што ја направиле несреќна во времето кога ја достигнала светската …

Лејди Гага: Славата не ме направи среќна, го прошетав светот и ги видов најсреќните луѓе во најсиромашните земји Прочитај повеќе »

(Видео) Лејди Гага во неколку ексцентрични костими имаше концерт за паметење во Лос Анџелес пред 52.000 луѓе

Поп-пејачката Лејди Гага подготви вечер за паметење на концерт во Лос Анџелес во рамките на светската турнеја The Chromatica Ball. 36-годишната поп-икона направила вистински спектакл кога …

(Видео) Лејди Гага во неколку ексцентрични костими имаше концерт за паметење во Лос Анџелес пред 52.000 луѓе Прочитај повеќе »

Мажот кој ги нападна кучињата на Лејди Гага е осуден на четири години затвор

Мажот кој ги нападна кучињата на пејачката Лејди Гага е осуден на четири години затвор. Судот во Калифорнија го осуди Џејлин Кејшон Вајт, кој заедно …

Мажот кој ги нападна кучињата на Лејди Гага е осуден на четири години затвор Прочитај повеќе »

Скандал среде турнеја на Лејди Гага, кореографот ги малтретирал танчерките

Турнејата на пејачката Лејди Гага е проследена со скандали откако во јавноста се појавија шпекулации дека танчерките кои ја придружуваат пејачката на сцената сакале да ги …

Скандал среде турнеја на Лејди Гага, кореографот ги малтретирал танчерките Прочитај повеќе »

Лејди Гага ќе ја глуми Харли Квин во продолжението на „Џокер“

Лејди Гага ќе се појави со улога на Харли Квин во второто продолжение на филмот Џокер. Режисерот Тод Филипс веќе го пишува сценариото со косценаристот на …

Лејди Гага ќе ја глуми Харли Квин во продолжението на „Џокер“ Прочитај повеќе »

Еден од тројцата напаѓачи што пукаше во шетачот на кучињата на Лејди Гага по грешка бил пуштен од затвор

Еден од тројцата напаѓачи кој минатата година пукаше во шетачот на кучињата на Лејди Гага, по грешка бил пуштен од затвор во Калифорнија, пренесеува The Guardian. …

Еден од тројцата напаѓачи што пукаше во шетачот на кучињата на Лејди Гага по грешка бил пуштен од затвор Прочитај повеќе »

Се соблече гола за „Вог“, но Лејди Гага призна дека имала психички проблеми поради улогата во „Гучи“

По позирањето гола за насловната страница на „Вог“, пејачката Лејди Гага призна и дека имала психички проблеми поради новата улога во филмот „Гучи“. Таа ја …

Се соблече гола за „Вог“, но Лејди Гага призна дека имала психички проблеми поради улогата во „Гучи“ Прочитај повеќе »

(Фото) Лејди Гага ме копира, се фали Карлеуша, откако светската пејачка облече стар фустан со лажни долари

Пејачката Лејди Гага ја копирала Jелена Карлеуша. Така барем се фали во јавност српската пејачка, откако Лејди Гага  облече фустан, кој наводно фолк пејачката го …

(Фото) Лејди Гага ме копира, се фали Карлеуша, откако светската пејачка облече стар фустан со лажни долари Прочитај повеќе »

Уапсени насилниците кои и ги украдоа кучињата на Лејди Гага

Полицијата уапси пет лица, кои ги сомничи дека го нападнале шетачот на кучињата на пејачката Лејди Гага, а потоа и ги земале миленичињата. Тројцата браќа, …

Уапсени насилниците кои и ги украдоа кучињата на Лејди Гага Прочитај повеќе »

„Црната вдовица“ не сака Лејди Гага да ја глуми во филм

Патриција Реџани (72), позната како „Црната вдовица“ и поранешна сопруга на Маврицио Гучи, италијанскиот моден магнет и прв човек на брендот „Гучи“, откри дека не …

„Црната вдовица“ не сака Лејди Гага да ја глуми во филм Прочитај повеќе »

Џенифер Анистон е љубоморна на Лејди Гага и Бред Пит

Популарната актерка Џенифер Анистон е љубоморна на пејачката Лејди Гага и Бред Пит, пишува таблоидот New Idea. На Анистон не ѝ било сеедно да слуша …

Џенифер Анистон е љубоморна на Лејди Гага и Бред Пит Прочитај повеќе »

Бред Пит заљубен во Лејди Гага

Популарниот холивудски глумец Бред Пит се заљубил во својата колешка и позната пејачка Лејди Гага, пишуваат светските таблоиди. Како што пренесува National Enquirer, двојката се заљубила …

Бред Пит заљубен во Лејди Гага Прочитај повеќе »

Лејди Гага и Бред Пит заедно во акционен трилер

Оскаровката Лејди Гага му се приклучи на нејзиниот колега Бред Пит, во акциониот трилер Bullet Train на Дејвид Лич, режисерот кои работеше на филмовите „Дедпул2“, …

Лејди Гага и Бред Пит заедно во акционен трилер Прочитај повеќе »

(Фото) Светките музички и филмски ѕезди се израдуваа на победата на Бајден

Голем број од светски познати ѕвезди се израдуваа на победата на Џо Бајден на претседателските избори во САД. Меѓу нив беа и пејачките Аријана Гранде …

(Фото) Светките музички и филмски ѕезди се израдуваа на победата на Бајден Прочитај повеќе »

Лејди Гага со нов албум, пејачката не сакала да го објави во време на пандемија

Пејачката Лејди Гага го најави долгоочекуваниот албум Chromatica, пренесуваат светските таблоиди. Голем број обожаватели чекаа на новиот албум повеќе од четири години, но таа поради …

Лејди Гага со нов албум, пејачката не сакала да го објави во време на пандемија Прочитај повеќе »

Онлајн концерт на Лејди Гага со најголемите музички имиња

Познатите светски музички имиња, меѓу кои Лејди Гага, Били Елиш, Брис Спрингстин во сабота ќе имаат онлајн настапи во периодот на пандемијата со коронавирусот. Тие …

Онлајн концерт на Лејди Гага со најголемите музички имиња Прочитај повеќе »

Лејди Гага во изолација – „се дружам со кучињата по дома“

Пејачката Лејди Гага сподели на социјалните мрежи дека поради опасниот коронавирус сега се наоѓа во изолација. Таа вели дека ситуацијата за неа не е лесно, …

Лејди Гага во изолација – „се дружам со кучињата по дома“ Прочитај повеќе »