Леонардо Дикаприо

Леонардо ди Каприо и Џиџи Хадид биле видени во ист во хотел за време на модната недела во Париз

Леонардо ди Каприо и Џиџи Хадид биле забележани во ист хотел во Париз, неколку недели откако се шпекулираше дека се во врска. Хадид била забележана …

Леонардо ди Каприо и Џиџи Хадид биле видени во ист во хотел за време на модната недела во Париз Прочитај повеќе »

Филм од кој Леонардо ди Каприо се срами, спречил да се емитува во САД и Канада

Актерот Леонардо Ди Каприо забранил филм во кој тој самиот глуми да биде прикажан. Don’s Plum се смета за најлошиот филм во славната холивудска кариера …

Филм од кој Леонардо ди Каприо се срами, спречил да се емитува во САД и Канада Прочитај повеќе »

(Видео) Магазинот „Тајм“ ги претстави 100-те највлијателни луѓе за 2020 година

Светскиот магазин „Тајм“ ги претстави 100-те највлијателни луѓе за 2020 година. По тој повод, луѓето од магазинот дизајнираа осум насловни страници. На нив се најдоа …

(Видео) Магазинот „Тајм“ ги претстави 100-те највлијателни луѓе за 2020 година Прочитај повеќе »

(Фото) Леонардо Дикаприо објави слика од Скопје

Актреот Леонардо Дикаприо објави фотографија од Скопје. Фотографијата е на фографот Роберт Атанасовски за АФП/Гети. На сликата мајка и дете се разладуваат среде фонтаната на …

(Фото) Леонардо Дикаприо објави слика од Скопје Прочитај повеќе »

Дикаприо и Де Ниро по 23 години заедно на филм

Холивудските актери Леонардо Дикаприо и Роберт Де Ниро, по 23 години повторно ќе снимаат заедно. Станува збор за филмот на режисерот Мартин Скорсезе, Killers of the …

Дикаприо и Де Ниро по 23 години заедно на филм Прочитај повеќе »