лепа брена

Синот на Брена со нов имиџ прослави 31. роденден

Стефан Живојиновиќ (31), најстариот син на пејачката Лепа Брена и Боба Живојиновиќ, пред неколку години изгради пејачка кариера, но потоа наеднаш се повлече од јавноста …

Синот на Брена со нов имиџ прослави 31. роденден Прочитај повеќе »

Балканските ѕвезди ги откажаа настапите по трагедиите во Србија

Во Србија денес почнува тридневна жалост поради траедијата во школото Владислав Рибникар во Белград, во кој беа убиени девет лица. Осум деца и работник од …

Балканските ѕвезди ги откажаа настапите по трагедиите во Србија Прочитај повеќе »

Лепа Брена и Сенидах паднаа пред камерите додека се снимаа за промоцијата на концертот во Белград

Пејачките Лепа Брена и Сенидах Хајдарпашиќ паднаа додека се снимаа за промоцијата на нивниот настап кој ќе се одржи во Белград на 2 јуни. Двете …

Лепа Брена и Сенидах паднаа пред камерите додека се снимаа за промоцијата на концертот во Белград Прочитај повеќе »

Лепа Брена на свадба кај хрватски бизнисмен пеела за 30.000 евра

Лепа Брена на свадба кај ќерка на хрватски бизнисмен пеела за 30.000 евра, пишуваат српските медиуми. Според пишувањето, нејзиниот настап на приватни забави е убедливо …

Лепа Брена на свадба кај хрватски бизнисмен пеела за 30.000 евра Прочитај повеќе »

Брена ја крена цела кафена на нозе откако запеа за роденденот на синот

Синот на пејачката Лепа Брена, Виктор прослави 25. роденденот во ресторан. На прославата се собрале блиските пријатели на Виктор и неговото семејство. Роденденската торта била …

Брена ја крена цела кафена на нозе откако запеа за роденденот на синот Прочитај повеќе »

(Фото) Виктор го покажа станот што му го купи Брена за 600.000 евра во елитната населба во Нов Белград

Виктори Живоиновиќ го покажа станот кој му го купи мајка му Лепа Брена. Станот го купи пред година дена за 600.000 евра, а станува збор …

(Фото) Виктор го покажа станот што му го купи Брена за 600.000 евра во елитната населба во Нов Белград Прочитај повеќе »

Шест пензионери паднале во несвест на концерт на Лепа Брена во Хрватска

Музичката ѕвезда Лепа Брена, одржа два концерта во градот Неделишче во Хрватска, во рамките на манифестацијата „Месап есен 2022“, а многу фанови дојдоа да ја …

Шест пензионери паднале во несвест на концерт на Лепа Брена во Хрватска Прочитај повеќе »

Американска компанија ѝ нуди пола милион евра на Брена за бизнисот со хулахопки

Српската пејачка Лепа Брена која од неодамна почна да се занимава со бизнис со хулахопки, добила понуда од американска компанија за договор од пола милион …

Американска компанија ѝ нуди пола милион евра на Брена за бизнисот со хулахопки Прочитај повеќе »

Природна беше поубава, сега си како кукла, Брена ги разочара фановите

Лепа Брена која на сцената е веќе четири децении и важи за една од најубавите пејачки, ги разочара фановите кои и порачаа дека претерала со …

Природна беше поубава, сега си како кукла, Брена ги разочара фановите Прочитај повеќе »

Брена ослабе 17 килограми и ја откри тајната за витата линија

Фолк пејачката Лепа Брена се пофали дека за шест месеци ослабела 17 килограми. Ја откри и тајната за нејзиниот убав изглед. Пејачката која неодамна ја …

Брена ослабе 17 килограми и ја откри тајната за витата линија Прочитај повеќе »

Жени од регионот ја навредуваа Брена по новата реклама за хулахопки

Српската ѕвезда Лепа Брна ја промовираше своја модна линија на хулахопки „Лејди Би“. Ова беше повод пејачката да се најде на мета на навреди од …

Жени од регионот ја навредуваа Брена по новата реклама за хулахопки Прочитај повеќе »

Александар Јосифовски на турнеја со Лепа Брена низ САД

Еден од милениците во „Ѕвездите на Гранд“, Александар Јосифовски ќе ѝ биде гостин на Лепа Брена ѝ ќе настапи за време на нејзината турнеја во …

Александар Јосифовски на турнеја со Лепа Брена низ САД Прочитај повеќе »

(Видео) Брена направи џумбуш на свадба на внукот, со „Чик погоди“ крена на нозе и сватови и гости

Братот на пејачката Лепа Брена, Фарук Јахиќ, го ожени својот син Един. Тој се ожени со неговата долгогодишна девојка Маја. За свадбата целото семејство Јахиќ …

(Видео) Брена направи џумбуш на свадба на внукот, со „Чик погоди“ крена на нозе и сватови и гости Прочитај повеќе »

Лепа Брена стана почесен граѓанин на град во Романија

Српската пејачка Лепа Брена се пофали дека добила специјална награда и се потсети на еден посебен момент од нејзината музичка кариера кога настапувала во бројни …

Лепа Брена стана почесен граѓанин на град во Романија Прочитај повеќе »

(Фото) Ким Кардашијан ја копираше Лепа Брена со новата колекција костими за капење, тешко е денес да бидеш оригинален, одговори пејачката

Американската ѕвезда Ким Кардашијан ја копираше Лепа Брена со најавата на новата колекција на костими за капење. Таа на фотографиите кои ги објави изгледа исто …

(Фото) Ким Кардашијан ја копираше Лепа Брена со новата колекција костими за капење, тешко е денес да бидеш оригинален, одговори пејачката Прочитај повеќе »

Шест милиони евра чини луксузната јатха на Лепа Брена, со која крстари по Медитеранот и Јадранот

Српската пејачка Лепа Брена и нејзиниот сопруг Слободан (Боба) Живоиновиќ имаат своја јахта, која според медиумите чини околу 6.000.000 евра. Пејачката за медиумите откри дека …

Шест милиони евра чини луксузната јатха на Лепа Брена, со која крстари по Медитеранот и Јадранот Прочитај повеќе »

Брена доби награда за национален уметник

Српската пејачка Лепа Брена ја доби наградата за национален уметник, која ја доделува Здружението на поп и музички уметници на Србија (СЕМУС). Оваа престижна награда …

Брена доби награда за национален уметник Прочитај повеќе »

(Видео) Брена направи џумбуш на свадба кај Саша Поповиќ

Саша Поповиќ и Сузана Јовановиќ вчера правеа свадба за синот што пејачката го има од првиот брак. Даниел и неговата сопруга Тијана свадбената прослава ја …

(Видео) Брена направи џумбуш на свадба кај Саша Поповиќ Прочитај повеќе »

Scroll to Top