лепа брена

(Видео) Брена на Флорида славеше роденден: Забава со алигатори за фолк-ѕвездата

Фолк-пејачката Лепа Брена го прослави 61. роденден на Флорида. Таа посети фарма со алигатори и објави неколку фотографии со пријателите и семејството. За потсетување, Брена …

(Видео) Брена на Флорида славеше роденден: Забава со алигатори за фолк-ѕвездата Прочитај повеќе »

Брена и Боба се тужат со кумовите, семејниот бизнис го растури кумството

Српската пејачка Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живиновиќ се на суд, каде што се тужат своите кумови, пишуваат српските медиуми. Засега не е познато …

Брена и Боба се тужат со кумовите, семејниот бизнис го растури кумството Прочитај повеќе »

(Фото) Синот на Брена пушти коса и брада, сега Стефан е ист Боба, рекоа фановите

Синот на Лепа Брена, Стефан Живојиновиќ, го промени својот изглед. Тој пушти коса и брада и сега многу личи на неговиот татко Боба Живојиновиќ, рекоа …

(Фото) Синот на Брена пушти коса и брада, сега Стефан е ист Боба, рекоа фановите Прочитај повеќе »

Боба Живоиновиќ за принцезата Дијана: Таа сакаше да ме гледа од блиску

Сопругот на пејачката Лепа Брена, Боба Живоиновиќ, проговори за односот што го имал со поранешната принцеза Дијана. Тој рече дека му била многу мила и …

Боба Живоиновиќ за принцезата Дијана: Таа сакаше да ме гледа од блиску Прочитај повеќе »

(Видео) Лепа Брена викендов ги забавуваше битолчани

Балканската музичка ѕвезда Лепа Брена синоќа пееше во Битола. Таа одржа предпразничен концерт во еден од битолските локали, а публиката се забавуваше со нејзините омилени …

(Видео) Лепа Брена викендов ги забавуваше битолчани Прочитај повеќе »

(Галерија) Брена и Бобо платиле милион долари за монтажна куќа во Мајами

Пејачката Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ платиле милион долари за монтажна куќа во САД, пишуваат медиумите. Куќата е изградена во 1950 година и е типичина …

(Галерија) Брена и Бобо платиле милион долари за монтажна куќа во Мајами Прочитај повеќе »

Синот на Брена раскина со манекенката Сандра

Помладиот син на Лепа Брена, Виктор, раскина со неговата девојка Сандра Милајковиќ со која беше две години во врска. Тој ги избриша сите нивни заеднички …

Синот на Брена раскина со манекенката Сандра Прочитај повеќе »

(Фото) Лепа Брена со чалма на глава крстари со јахта по Јадранот

Балканската ѕвезда Лепа Брена е на одмор во Црна Гора. По одморот во Дубаи, Мајами, Италија и Бугарија, таа сега со сопругот Боба Живоиновиќ крстарат …

(Фото) Лепа Брена со чалма на глава крстари со јахта по Јадранот Прочитај повеќе »

(Фото) Целата е оперирана: фановите се скараа за Брена додека таа со Боба ужива во Црна Гора

Музичката ѕвезда Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба се на одмор во Црна Гора. Тие уживаат на плажите во местото Портонови. „Место за уживање и …

(Фото) Целата е оперирана: фановите се скараа за Брена додека таа со Боба ужива во Црна Гора Прочитај повеќе »

(Фото) „Си се нагрдила со операциите“, фановите ја нападнаа Лепа Брена дека изгледа како страшило

Иако е една од најомилените пејачки на Балканот, пејачкат Лепа Брена (60) често е цел на критики. Со последните фотографии што ги објавила таа предизвика …

(Фото) „Си се нагрдила со операциите“, фановите ја нападнаа Лепа Брена дека изгледа како страшило Прочитај повеќе »

Лепа Брена и е прва сосетка на Мадона во Монте Карло

Пејачката Лепа Брена која со години поседува стан во Монте Карло, за прва сосетка ја има светската ѕвезда и кралицата на поп-музиката Мадона. Тие не …

Лепа Брена и е прва сосетка на Мадона во Монте Карло Прочитај повеќе »

Брена се прости од загребскиот градоначалник Бандиќ

Пејачката Лепа Брена се прости од градоначалникот на Загреб, Милан Бандиќ, кој во саботата почина од срцев удар. Таа објави нивна заедничка фотографија и напиша …

Брена се прости од загребскиот градоначалник Бандиќ Прочитај повеќе »

(Фото) Виктор Живојиновиќ доби „бе-ем-ве“ за подарок од Лепа Брена

Виктор Живојиновиќ, синот на пејачката Лепа Брена, доби за подарок MMW F90 вреден 150.000 евра. Пејачката го почестила синот со автомобил, кој само тој ќе …

(Фото) Виктор Живојиновиќ доби „бе-ем-ве“ за подарок од Лепа Брена Прочитај повеќе »

Боба бара прошка од Ѓоковиќ затоа што не му помогнал на почетокот

Сопругот на пејачката Лепа Брена, Слободан Боба Живојиновиќ, некогаш 19. најдобар играч во светот, вели дека никогаш не може да си прости што не му …

Боба бара прошка од Ѓоковиќ затоа што не му помогнал на почетокот Прочитај повеќе »

Лепа Брена ја изнајмува вилата за 1.000 евра дневно

Фолк-пејачката Лепа Брена ја изнајмува вилата за 1.000 евра дневно. Нејзините пријатели велат дека таа има чувство за бизнис и знае како да направи пари …

Лепа Брена ја изнајмува вилата за 1.000 евра дневно Прочитај повеќе »

(Фото) Лепа Брена во бели бикини ужива во Црна Гора

Музичката ѕвезда Лепа Брена ужива на одмор во Црна Гора со нејзиното семејство. Таа деновите ги минува на нејзината јахта со сопругот Боба. Пејачката објави …

(Фото) Лепа Брена во бели бикини ужива во Црна Гора Прочитај повеќе »

(Фото) Лепа Брена покажа како изгледа без шминка

Пејачката Лепа Брена објави фотографии на социјалните мрежи и покажа како изгледа без шминка, а фановите ја обвинија дека ставила премногу ботокс. Таа веќе некое …

(Фото) Лепа Брена покажа како изгледа без шминка Прочитај повеќе »

Заработуваат по десетина илјади евра, а земаа помош од државата од 250 ера

Естрадни ѕвезди, кои имаат регистрирани фирми, се пријавија за финансиска помош поради кризата предизвикана од Ковид-19, а кои за три месеци изнесуваат 90.000 динари за …

Заработуваат по десетина илјади евра, а земаа помош од државата од 250 ера Прочитај повеќе »