Лига Европа

(Видео) Елмас даде гол за Наполи во Лига Европа

Македонскиот фудбалер Ељиф Елмас даде гол со глава за тимот на Наполи против Спартак Москва во Лига Европа. Италијанскиот клуб на крајот го загуби натпреварот …

(Видео) Елмас даде гол за Наполи во Лига Европа Прочитај повеќе »

Вилјареал e новиот шампион во Лига Европа

Фудбалерите на шпанскиот клуб Виљареал, синоќа по победата над Манчестер Јунајтед, стигнаа до својот прв трофеј во Лига Европа. Шпанците беа подобри по изведувањето на …

Вилјареал e новиот шампион во Лига Европа Прочитај повеќе »

Трофејот на Лига Европа украден во Мексико

Трофејот наменет за победникот во Лига Европа, во петокот, бил украден во мексиканскиот град Леон, во сојузната држава Гуанахато. Возилото со кое бил превезуван трофејот на …

Трофејот на Лига Европа украден во Мексико Прочитај повеќе »

Scroll to Top