листа

„Нешнал Џиографик“ ја објави листата со најдобри дестинации за 2023

„Нешнал џиографик“ ја објави листата на најдобри дестинации за 2023. Листата е поделена во пет категории и содржи вкупно 25 дестинации, во кои ја има …

„Нешнал Џиографик“ ја објави листата со најдобри дестинации за 2023 Прочитај повеќе »

Историски рекорд на „Квин“, продаде седум милиони копии од еден албум

Рок-групата Квин влезе во историјата на британската топ-листа со тоа што стана првата група која продаде седум милиони копии од еден албум. Нивната прва колекција, …

Историски рекорд на „Квин“, продаде седум милиони копии од еден албум Прочитај повеќе »

(Видео) Објавена листата на 100 најубави жени на светот

„Индепендент критикс“ веќе 28 години со ред ја објавува листата на најубавите жени на светот, што е и своевиден стандард за убавина. Тимот што стои …

(Видео) Објавена листата на 100 најубави жени на светот Прочитај повеќе »

(Фото) „Инстаграм“ објави листа на десет најпопуларни градови во светот

Во овие десет метрополи корисниците на Инстаграм во изминатата година, забележаа најголем број на фотографии.Социјалната мрежа Инстаграм, објави листа на десет најпопуларни градови на светот …

(Фото) „Инстаграм“ објави листа на десет најпопуларни градови во светот Прочитај повеќе »

ЗАБРАНА ОД КИЕВ – Емир Кустурица стигна на украинската црна листа – Еве за што!

Српскиот режисер и музичар Емир Кустурица стигна во базата на украинскиот сајт „Миротворец“. Како што е соопштено, тој е на списокот ставен поради „намерното кршење …

ЗАБРАНА ОД КИЕВ – Емир Кустурица стигна на украинската црна листа – Еве за што! Прочитај повеќе »

Scroll to Top