Лондон

Војвотката Кетрин Mидлтон во елегантно издание во Лондон

Војвотката Кетрин Мидлтон денеска беше во посета на бесплатното училиште Reach Academy, каде што се појави во сина комбинација, која вклучуваше цветен фустан и палто …

Војвотката Кетрин Mидлтон во елегантно издание во Лондон Прочитај повеќе »

Германија го повлече своето злато од Париз, следни се Лондон и Њујорк

Германија се подготвува за колапс на еврозоната? Федералната банка на Германија го врати во својата земја златото кое со децении се наоѓало во централната банка …

Германија го повлече своето злато од Париз, следни се Лондон и Њујорк Прочитај повеќе »

Никол Шерцингер во елегантен фустан се појави на „Gala Beautiful“

Никол Шерцингер е една од најатрактивните жени на планетата, а сега целиот нејзин сексапил исплива на површина. Имено, поранешната членка на групата „Пуси кет долс“ …

Никол Шерцингер во елегантен фустан се појави на „Gala Beautiful“ Прочитај повеќе »

Влегле во куќата на наркобос во Лондон – внатре сцени како на филм

Екипа од истражувачи одлучила да се впушти во нова авантура, па посетила куќа на поранешен наркобос. Како и што било очекувано, оваа екскурзија не била …

Влегле во куќата на наркобос во Лондон – внатре сцени како на филм Прочитај повеќе »

Сè до 2021 година нема да се слуша најпрепознатливиот звук во Лондон

Ѕвоното Биг Бен денеска на пладне престана да се огласува и ќе  „молчи“ наредните четири години, сè додека трае реновирањето на Британскиот парламент.Чеканите што го …

Сè до 2021 година нема да се слуша најпрепознатливиот звук во Лондон Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) ТАЕН ТУНЕЛ ПОД ЛОНДОН: Два пати ќе размислите пред да влезете

Најнова туристичка атракција во Лондон е возење во некогашната тајна железница, односно патување со мал воз во мрачен тунел 20 м под земја. Оваа подземна …

(ВИДЕО) ТАЕН ТУНЕЛ ПОД ЛОНДОН: Два пати ќе размислите пред да влезете Прочитај повеќе »