луис фиго

(Видео) Луис Фиго ги поздрави македонските фанови на Реал Мадрид и најави триумф на Реал во финалето на ЛШ

Португалската фудбалската легенда Луис Фиго преку видео порака за македонската фан група на Реал Мадрид ги поздрави сите фанови на овој клуб. „Поздрав. Посакувам убави …

(Видео) Луис Фиго ги поздрави македонските фанови на Реал Мадрид и најави триумф на Реал во финалето на ЛШ Прочитај повеќе »

Страшно е да загубите од една Македонија, рече Фиго по елиминацијата на Италија од Светско

Португалскиот фудбалер и легендарен играч на Барселона и Реал Мадрид, Луис Фиго, додека зборуваше за мундијалските баражи, се осврна и на поразот на Италија од …

Страшно е да загубите од една Македонија, рече Фиго по елиминацијата на Италија од Светско Прочитај повеќе »

Алесандро дел Пјеро заврши во болница

Поранешниот италијански фудбалер и играч на Јувентус, Алесандро дел Пјеро, заврши во болница поради камен во бубрег. Италијанецот објави фотографии од болничкиот кревет и се …

Алесандро дел Пјеро заврши во болница Прочитај повеќе »

Луис Фиго и Пеп Гвардиола во љубов, славните фудбалери во геј афера

Геј-афера меѓу Луис Фиго и Пеп Гвардиола го стресе фудбаскиот свет. Двајцата се најдоа во центарот на скандалот во кој се тврди дека биле во …

Луис Фиго и Пеп Гвардиола во љубов, славните фудбалери во геј афера Прочитај повеќе »

Јане сними спот за УЕФА со Фиго и Абидал

Деветгодишниот Јане Велковски, кој боледува од спинална мускулна атрофија, вчера сними спот за кампањата „Еднакви на терен“ на УЕФА. Спотот се снимаше во Лион, Франција, …

Јане сними спот за УЕФА со Фиго и Абидал Прочитај повеќе »

Scroll to Top