македонија

(ВИДЕО) Србија е земја на „Волкови“, Косово е „Ѕид“, а Тито е кралот Роберт – Еве што претставува Македонија

Станува збор за фикција и нема врска со народот од тие подрачја, но можат да се препознаат детали меѓу реалните и фиктивните ликови локации и …

(ВИДЕО) Србија е земја на „Волкови“, Косово е „Ѕид“, а Тито е кралот Роберт – Еве што претставува Македонија Прочитај повеќе »

ГМО хемикалии во крвта имаат жители на 18 европски земји – Македонија конечно е на дното на листата по нешто добро

Жителите на 18 европски држави биле тестирани и биле позитивни на траги од глифосат, кој на глобално ниво се користи како убиец на плевел, се …

ГМО хемикалии во крвта имаат жители на 18 европски земји – Македонија конечно е на дното на листата по нешто добро Прочитај повеќе »

Тајните планови на ММФ и Светска Банка за уништување на Македонија и Хрватска

Џозеф Стиглитц, авторот на овој текст, не е теоретичар на завери, туку високопозициониран њујоршки банкар, најцитиран економист на светот. (Секоја сличност и споредба со хрватските …

Тајните планови на ММФ и Светска Банка за уништување на Македонија и Хрватска Прочитај повеќе »

(ФОТО) АВАНТУРА –та со Државна лотарија на Македонија продолжува во Прилеп

Методија Батлески ја продолжува  АВАНТУРАТА со Државна лотарија на Македонија во Прилеп. Уште еден добитник  на премијата од инстант лозот АВАНТУРА доаѓа од Прилеп, па …

(ФОТО) АВАНТУРА –та со Државна лотарија на Македонија продолжува во Прилеп Прочитај повеќе »

ГОРДОСТ МАКЕДОНСКА: Александар Тарабунов го развеа македонското знаме во Молдавија

Александар Тарабунов синоќа (12-ти јули) во Молдавија ја претставуваше Македонија на реномираниот фестивал „Budzak Sesleri“ и при неговото најавување гордо го крена нашето знаме. Тарабунов …

ГОРДОСТ МАКЕДОНСКА: Александар Тарабунов го развеа македонското знаме во Молдавија Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) HAARP над Македонија? – Како се чувствувате овие денови, спиете ли мирно?

Во последните неколку дена, луѓето се во лошо расположение и се жалат на здравјето. Тие велат дека за тоа е виновен јужниот бран. Докази постојат, …

(ВИДЕО) HAARP над Македонија? – Како се чувствувате овие денови, спиете ли мирно? Прочитај повеќе »

Финишираат подготвките за најголемата забава во Македонија

Во Прилеп полека финишираат и последните подготовки околу најголемата забава во Македонија и поширокиот регион, 15-тото издание на Пиво фестивалот. Денеска се одржа и последниот …

Финишираат подготвките за најголемата забава во Македонија Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) ГЕОИНЖИНЕРИНГ – Доказ дека поплавите во Луизијана и Македонија беа вештачки создадени

Вакви поплави доаѓаат еднаш во 1000 години, но зошто истите почнуваат да се случуваат се почесто, и во тесен временски период. Неодговорно е од државните …

(ВИДЕО) ГЕОИНЖИНЕРИНГ – Доказ дека поплавите во Луизијана и Македонија беа вештачки создадени Прочитај повеќе »

Пребарувања за државите на Google – Еве што странците најмногу ги интересира за Македонија

Веб страницата Bored Panda ги истражи најчестите поими за пребарување на поедини држави. На Google напишале „Зошто е (името на државата) така…“, еве што меѓу …

Пребарувања за државите на Google – Еве што странците најмногу ги интересира за Македонија Прочитај повеќе »