Меган Маркл

По смртните закани, Меган и Хари се преселија во Калифорнија

Додека живееле во Обединетото Кралство, принцот Хари (38) и неговата сопруга Меган Маркл (41) често биле изложени на разни закани, главно преку интернет. Нил Басу, …

По смртните закани, Меган и Хари се преселија во Калифорнија Прочитај повеќе »

Вработените во кралската палата имаат посебен прекар за Хари и Меган

Персоналот во кралската палата имаат посебен прекар за Хари и Меган Маркл, пишува авторот Гајлс Брандрет во книгата за покојната британска кралица Елизабета, Elizabeth: Intimate …

Вработените во кралската палата имаат посебен прекар за Хари и Меган Прочитај повеќе »

Чарлс ќе им ги одземе титулите на принцот Хари и Меган ако продолжат да штетат на имиџот на кралското семејство

Кралскиот експерт Том Бовер, тврди дека кралот Чарлст Трети може да им ги одземе титулите на принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, ако продолжат …

Чарлс ќе им ги одземе титулите на принцот Хари и Меган ако продолжат да штетат на имиџот на кралското семејство Прочитај повеќе »

Американска компанија објави мемоари на Хари, а фановите критикуваат сè било режија на Меган

Американската компанијата Penguin Random Haouse ги објави на нивната насловна страна мемоарите на принцот Хари, кои официјално треба да бидат објавени на 10 јануари 2023 …

Американска компанија објави мемоари на Хари, а фановите критикуваат сè било режија на Меган Прочитај повеќе »

Новиот документарец за Хари и Меган ќе се прикаже во декември

Новиот документарец за принцот Хари и Меган Маркл ќе се прикаже на „Нетфликс“ во декември пренесе Page Six. Прво се шпекулираше дека побарале да се …

Новиот документарец за Хари и Меган ќе се прикаже во декември Прочитај повеќе »

Принцезата Дијана, поради Чарлс, се посрамотила на првиот Божик поминат со кралското семејство

Принцезата Дијана, поради Чарлс, се посрамотила во 1982 година кога го поминала првиот Божик со кралското семејство, пишува магазинот New Idea. Имено, кралското семејство за …

Принцезата Дијана, поради Чарлс, се посрамотила на првиот Божик поминат со кралското семејство Прочитај повеќе »

Хари и Меган со Елтон Џон и Елизабет Харли го обвинија „Дејли мејл“ дека им ги прислушувал разговорите

Британскиот принц Хари, пејачот Елтон Џон и уште многу други ѕвезди во Британија, почнаа правна постапка против „Дејли Мејл“, за наводно прислушување на телефонот и …

Хари и Меган со Елтон Џон и Елизабет Харли го обвинија „Дејли мејл“ дека им ги прислушувал разговорите Прочитај повеќе »

Новите фотографии од Хари и Меган го засенија кралскиот портрет

Принцот Хари и Меган Маркл беа изоставени од официјалниот портрет на кралското семејство, па сега објавија нивни посебни фотографии на „Инстаграм“. Ги објавија два дена …

Новите фотографии од Хари и Меган го засенија кралскиот портрет Прочитај повеќе »

Поради честите кражби и провали, Хари и Меган бараат нов дом

Принцот Хари и Меган Маркл бараат нов дом во Калифорнија. Наводно сегашниот не им е сигурен поради честите кражби. Живеат во вила во Монтесити, вредна …

Поради честите кражби и провали, Хари и Меган бараат нов дом Прочитај повеќе »

Бивши соработници ја обвинија Меган дека е нарцисоиден социопат која од првиот ден го планирала заминувањето од палатата

Поранешните вработени во кралската палата кои се нарекуваат „Клуб на луѓе кои го преживеаја Сасекс“, ја нарекоа Меган Маркл нарцисоиден социопат која уште од првиот …

Бивши соработници ја обвинија Меган дека е нарцисоиден социопат која од првиот ден го планирала заминувањето од палатата Прочитај повеќе »

Австралиецот Симон, кој тврди дека му е син на Чарлс, сака да го запознае Хари; ние сме црни овци

Сајмон Чарлс Доранте Деј (56) кој од 2016 година тврди дека е син на кралот Чарлс Трети и кралицата Камила, во едно интервју за австралиска …

Австралиецот Симон, кој тврди дека му е син на Чарлс, сака да го запознае Хари; ние сме црни овци Прочитај повеќе »

(Видео) Меган ги одглуми солзите на погребот на кралицата, тврдат заговорници

Меган Маркл ги одглуми сите солзи на погребот на кралицата Елизабета Втора, тврдат теоретичари на заговор. Објавија и видео од неа старо неколку години во …

(Видео) Меган ги одглуми солзите на погребот на кралицата, тврдат заговорници Прочитај повеќе »

Меган и Хари му се придружија на кралското семејство за да го пречекаат ковчегот на кралицата Елизабета

Војводата и војвотката од Сасекс им се придружија на кралот Чарлс Трети, кралицата Камила, принцот Вилијам, Кејт Мидлтон и другите членови на кралското семејство за …

Меган и Хари му се придружија на кралското семејство за да го пречекаат ковчегот на кралицата Елизабета Прочитај повеќе »

Дозвола за брак со разведена личност и прегрнувања во јавност, кралски правила кои Елизабета ги промени за да биде поблиска до народот

Во седумдецениското владеење, колку што долго беше на тронот, кралицата Елизабета Втора направи многу промени, сè со цел го доближи кралското семејство поблиску до јавноста. …

Дозвола за брак со разведена личност и прегрнувања во јавност, кралски правила кои Елизабета ги промени за да биде поблиска до народот Прочитај повеќе »

(Видео) Вилијам ги покани Хари и Меган во замокот Виндѕор, за првпат видени заедно по смртта на кралицата

Новиот принц и принцеза од Велс, Вилијам и Кејт Мидлтон заедно со војводата и војвотката од Сасекс, Хари и Меган Маркл стигнаа заедно во замокот …

(Видео) Вилијам ги покани Хари и Меган во замокот Виндѕор, за првпат видени заедно по смртта на кралицата Прочитај повеќе »

Меган лажеше кај Опра кога рече дека син ѝ нема да стане принц поради бојата на кожата

Меган Маркл лажеше во интервјуто кај Опра Винфри, минатата година, кога ѝ кажа дека син ѝ Арчи нема да стане принц поради бојата на кожата, …

Меган лажеше кај Опра кога рече дека син ѝ нема да стане принц поради бојата на кожата Прочитај повеќе »

По смртта на кралицата Елизабета, Чарлс му наредил на Хари да не ја носи Меган во дворецот Балморал

Кралот Чарлс му рекол на принцот Хари да не ја носи сопругата Меган Маркл во дворецот Балморал, додека тој и другите членови на кралското семејство …

По смртта на кралицата Елизабета, Чарлс му наредил на Хари да не ја носи Меган во дворецот Балморал Прочитај повеќе »

По смртта на кралицата, децата на Хари и Меган станаа принц Арчи и принцеза Лилибет

По смртта на кралицата дојде до промена на британскиот престол, па децата на Хари и Меган станаа принц и принцеза. Арчи Маунтбатен-Виндзор ја доби кралската титула …

По смртта на кралицата, децата на Хари и Меган станаа принц Арчи и принцеза Лилибет Прочитај повеќе »