Мик Џегер

Беше грациозна, посветена, елегантна, позитивен симбол на Британија: светските ѕвезди се простуваат од кралицата

Кралицата Елизабета Втора почина во четвртокот во дворецот Балморал. Имаше 96 години и беше најдолг владејачки британски монарх. За време на нејзиното владеење се случија …

Беше грациозна, посветена, елегантна, позитивен симбол на Британија: светските ѕвезди се простуваат од кралицата Прочитај повеќе »

(Галерија) Мик Џегер во врска со 44 години помлада балерина

Мик Џегер е во врска со 44 години помладата поранешна балерина Мелани Хемрик. Двајцата биле видени на одмор на плажите во Мајами. Тие се запознале …

(Галерија) Мик Џегер во врска со 44 години помлада балерина Прочитај повеќе »

(Видео) Робот-куче кое се движи и игра исто како и Мик Џегер

Роботите кои ги произведува компанијата Boston Dynamics во повеќе наврати се докажале како извонредни танчери и гимнастичари способни да изведат речиси неверојатни движења и без …

(Видео) Робот-куче кое се движи и игра исто како и Мик Џегер Прочитај повеќе »

Познатите што си ги уништија браковите поради афери со дадилките

Многубројни холивудски заводници си ги уништиле браковите поради аферите со дадилките на своите деца. Иако списокот на глумци и музичари е долг, ова се некои …

Познатите што си ги уништија браковите поради афери со дадилките Прочитај повеќе »

Mик Џегер ѝ подари на девојка му куќа од 2 милиони долари

Познатиот пејач Мик Џегер и фронтмен на легендарната британска група Rolling Stones, на својата девојка Мелани Хамрик ѝ подарил куќа вредна два милиони долари, пишува магазинот …

Mик Џегер ѝ подари на девојка му куќа од 2 милиони долари Прочитај повеќе »

Ријана ги престигна Елтон Џон и Мик Џегер на листата на милионери

Пејачката од Барбадос, Ријана се најде на третото место на листата на најбогати музичари на „Сандеј Тајмс“. Нејзиното богатство е проценето на 600 милиони долари. …

Ријана ги престигна Елтон Џон и Мик Џегер на листата на милионери Прочитај повеќе »

Трамп, Џегер, Болдвин и Клинтон стравуваат од црниот тефтер на Епстајн

Во некои од бележниците на педофилот Џефри Епстајн, кој неодамна се обеси во својата затворска ќелија, се споменуваат имињата и броевите од телефоните на Доналд …

Трамп, Џегер, Болдвин и Клинтон стравуваат од црниот тефтер на Епстајн Прочитај повеќе »

Мик Џегер спиел со повеќе од 4000 жени, а сакал да стане политичар

Фронтментот на култниот бренд The Roling Stones, Мик Џегер, со пеење почнал да се занимава во раното детство. Неговиот бурен живот го одбележале музиката, дрогата …

Мик Џегер спиел со повеќе од 4000 жени, а сакал да стане политичар Прочитај повеќе »

Мик Џегер по операцијата на срце подготвен за турнејата

Музичката ѕвезда од „Ролинг Стоунс“ Мик Џегер по направената операција на срцето, вели дека здравјето го служи и дека ќе биде подготвен за летната турнеја …

Мик Џегер по операцијата на срце подготвен за турнејата Прочитај повеќе »

Таунсенд глув, Озборн падна, а Џегер го оперираше срцето, рокот полека умира

Со секоја последна турнеја, со секој биографски филм, носталгична компилација од најголемите хитови и секој пат кога ќе умре некоја од рок-иконите од средината на …

Таунсенд глув, Озборн падна, а Џегер го оперираше срцето, рокот полека умира Прочитај повеќе »

Мик Џегер ќе ја одложи турнејата поради здравствени проблеми

Турнејата на легендарната музичка група „Ролинг стоунс“ ќе биде одложена поради здравствената состојба на Мик Џегер. Пејачот вели дека не се чувствувал добро и дека …

Мик Џегер ќе ја одложи турнејата поради здравствени проблеми Прочитај повеќе »

Поранешната на Мик Џегер сега во врска со Клинт Иствуд

Дваесет и тригодишната манекенка Нор Алфала, била снимена за време на еден ноќна забава со речиси трипати постариот актер Клинт Иствуд. Нор вели дека Клинт …

Поранешната на Мик Џегер сега во врска со Клинт Иствуд Прочитај повеќе »