москва

(Видео) Маж од љубомора со секира ѝ ги исекол рацете на сопругата затоа што се сомневал дека го изневерува

Маргарита Грачева пред пет години останала без раце откако маж и ѝ ги исекол со секира затоа што се сомневал дека го изневерува. Веста за …

(Видео) Маж од љубомора со секира ѝ ги исекол рацете на сопругата затоа што се сомневал дека го изневерува Прочитај повеќе »

(Видео) Силна и необична светлина над Москва ги исплаши руските граѓани

Жителите на Москва, Омск и на Белогрод преку социјалните мрежи објавија дека во вторникот вечерта на небото забележале необична светлина, која ги вознемирила сите. Многумина …

(Видео) Силна и необична светлина над Москва ги исплаши руските граѓани Прочитај повеќе »

Изгледаше како баба со ќебе, експерт за говорот на телото го анализира Путин

Говорот на рускиот претседател Владимир Путин за време на прославата на Денот на победата во Москва, не откри многу за плановите на Русија во врска …

Изгледаше како баба со ќебе, експерт за говорот на телото го анализира Путин Прочитај повеќе »

(Видео) Путин не бил на велигденската литургијата во московскиот соборен храм, тврдат теоретирачи на заговор

Некои заговорници шират видео на интернет од велигденската литургија во московскиот соборен храм и тврдат дека рускиот претседател Владимир Путин воопшто не присуствувал на овој …

(Видео) Путин не бил на велигденската литургијата во московскиот соборен храм, тврдат теоретирачи на заговор Прочитај повеќе »

Путин присуствуваше на полноќна велигденска миса во храмот на Христос Спасител во Москва

Рускиот претседател Владимир Путин присуствуваше на велигденската литургија во Соборниот храм Христос Спасител во Москва. Литургијата, која започна неколку минути пред полноќ, ја служеше патријархот Московски …

Путин присуствуваше на полноќна велигденска миса во храмот на Христос Спасител во Москва Прочитај повеќе »

(Видео) Вие сте моето семејство во добро и зло, Стивен Сигал славеше роденден во Москва со пријателите на Путин, кои се санкционирани од Западот

Холивудскиот глумец Стивен Сигал во Москва го прослави својот 70 роденден. Тој приреди забава на која дојдоа неколку познати личности од Русија, кои се на …

(Видео) Вие сте моето семејство во добро и зло, Стивен Сигал славеше роденден во Москва со пријателите на Путин, кои се санкционирани од Западот Прочитај повеќе »

Руски „Гугл“ ги собира вашите податоци, сè завршува на серверите во Москва

Информациите кои компанијата Yandex, позната како рускиот „Гугл“ ги собира од Android и iOS корисниците се испраќаат директно на руските сервери, пишуваат медиумтие. Најголемата руска …

Руски „Гугл“ ги собира вашите податоци, сè завршува на серверите во Москва Прочитај повеќе »

(Видео) Зошто не ги заштитивте децата во Донбас претходно, му одговори руската шампионка Марјана Наумова на Шварценегер откако актерот повика на прекин на војната

Руската атлетичарка Марјана Наумова му одговори на Арнолд Шварценегер дека тој не реагирал на страдањата на руските деца во Донбас во периодот од 2014 до 2022 …

(Видео) Зошто не ги заштитивте децата во Донбас претходно, му одговори руската шампионка Марјана Наумова на Шварценегер откако актерот повика на прекин на војната Прочитај повеќе »

(Видео) Руската државна телевизија го прекина говорот на Путин, од Кремљ велат дека имало технички проблем

Руската државна телевизија го прекина преносот од говорот на претседателот Владимир Путин во сред реченица додека тој денеска се обраќаше пред десетици илјади приврзаници на главниот фудбалски …

(Видео) Руската државна телевизија го прекина говорот на Путин, од Кремљ велат дека имало технички проблем Прочитај повеќе »

(Видео) Две момчиња спасија девојка од пожар

Две момчиња успеаа да ја спасат оумнаесетгодишната Ирина Јерпулова од пожарот во нејзиниот стан во зграда во Чернатово во Москва. Станот на девојката кој се …

(Видео) Две момчиња спасија девојка од пожар Прочитај повеќе »

(Видео) Во Москва паднаа рекородни количини снег

Во Москва паднаа рекордни количини снег какви што се немаат забележано во последните 28 години, рече рускиот метеоролог Јевгениј Тишковец. „Во Москва за само еден …

(Видео) Во Москва паднаа рекородни количини снег Прочитај повеќе »

(Видео) Група мажи среде Москва претепаа Русин пред неговиот син

Група мажи среде Москва претепаа Русин пред неговиот син. Ова беше главна вест во медиумите кои ја пренесоа и снимката од бруталниот напад во предградието …

(Видео) Група мажи среде Москва претепаа Русин пред неговиот син Прочитај повеќе »

Во руските метроа веќе не мора да плаќате билет, постои систем на препознавање на лицето

Властите во Москва воведоа ситем со кој граѓаните ќе можат да ги платат своите билети за да се возат со метро, само со препознавање на …

Во руските метроа веќе не мора да плаќате билет, постои систем на препознавање на лицето Прочитај повеќе »

Навални тврди дека затворските стражари го мачат за да го прекине гладот со штрајк

Рускиот опозиционер Алексеј Навални, кој неодамна бил префрлен во затвор надвор од Москва, тврди дека затворските чувари го мачат откако почнал да штрајкува со глад. …

Навални тврди дека затворските стражари го мачат за да го прекине гладот со штрајк Прочитај повеќе »

Германец обвинет за шпионажа, на руски служби им ги дал цртежите од зградата на Бундестагот

Германското сојузно обвинителство подигна обвинение против германски државјанин кој се товари за шпионажа во корист на руски известувачки служби. Обвинителството го товари дека предавал цртежи …

Германец обвинет за шпионажа, на руски служби им ги дал цртежите од зградата на Бундестагот Прочитај повеќе »

(Видео) Путин за Водици се нурна во студена вода

Рускиот претседател Владимир Путин, за време на празникот Водици се нурна во студена вода во Московската област. Путин се искапи во езерото Селигер, околу 250 …

(Видео) Путин за Водици се нурна во студена вода Прочитај повеќе »

(Видео) Руски јутјубер ја терал бремената девојка да стои полугола на ладно додека не починала

Рускиот јутјубер Стас Решетников бил уапсен и обвинет за смртта на својата бремена девојка Валентина Григорјева. Според обвинението, тој ја терал Валентина да стои полугола …

(Видео) Руски јутјубер ја терал бремената девојка да стои полугола на ладно додека не починала Прочитај повеќе »

(Видео) Убиен кралот на колбасите, напаѓачи упаднале во куќата на руски тајкун

Непознати напаѓачи упаднале во куќата на рускиот бизнисмен Владимир Маругов, познат и како „кралот на колбасите“ и го убиле. Напаѓачите се обиделе да земат пари …

(Видео) Убиен кралот на колбасите, напаѓачи упаднале во куќата на руски тајкун Прочитај повеќе »

Scroll to Top