Њујорк

Бизнисмен се фрли од 54. кат од зграда во Њујорк, ден пред трагедијата ѝ побарал развод на сопругата

Бизнисменот Дејл Чејни се фрлил од 54 кат од зграда во Њујорк. Вечерта престојувал во познат бар, кој се наоѓал во зградата на истиот кат, …

Бизнисмен се фрли од 54. кат од зграда во Њујорк, ден пред трагедијата ѝ побарал развод на сопругата Прочитај повеќе »

(Видео) По пет години делфини повторно пливаа во реката Бронкс во Њујорк

Њујоршкиот департман за паркови и рекреација соопшти дека за првпат по пет години, виделе делфини во реката Бронкс. Оттаму ги повикаа сите жители да дојдат …

(Видео) По пет години делфини повторно пливаа во реката Бронкс во Њујорк Прочитај повеќе »

Ивана Трамп на бившата дадилка ѝ оставила апартман од 1,1 милион долари

Првата сопруга на Доналд Трамп, Ивана, која почина на 73 години напишала тестамент пред нејзината смрт. Најголемиот дел од имотот им го оставила на синовите …

Ивана Трамп на бившата дадилка ѝ оставила апартман од 1,1 милион долари Прочитај повеќе »

(Фото) Хју Џекман изнајмува луксузна куќа во Њујорк за 155.000 евра месечно

Австралискиот глумец Хју Џекман и сопругата, глумицата Дебора Ли Фурнес, ја изнајмуваат луксузната куќа во Њујорк за 155.000 евра месечно. Куќата се наоѓа во местото …

(Фото) Хју Џекман изнајмува луксузна куќа во Њујорк за 155.000 евра месечно Прочитај повеќе »

(Видео) Спектакуларни огномети ширум светот, светските метрополи ја дочекаа 2023 година

Новогодишната ноќ низ светските метрополи ширум светот во првата година по пандемијата на коронавирус привлече голем број луѓе на улиците, со спектакуларни изведби на музички …

(Видео) Спектакуларни огномети ширум светот, светските метрополи ја дочекаа 2023 година Прочитај повеќе »

(Видео) Њујорчанец ја оставил сопругата за 20 години помлада дадилка, па сега сите ја напаѓаат девојката на Тик ток

Додека многумина своите партнери ги запознаваат преку пријатели, на ноќно излегување или преку апликации на интернет, 30 годишната Кристи својот сегашен сопруг Бен го запознала …

(Видео) Њујорчанец ја оставил сопругата за 20 години помлада дадилка, па сега сите ја напаѓаат девојката на Тик ток Прочитај повеќе »

(Видео) Полицајци во Њујорк спасија маж што заглави на шините пред да помине воз

Полицијата на Њујорк објави видео на кое се гледаат двајца службеници како спасија маж кој беше заглавен на шините во подземната железница во Харлем, во …

(Видео) Полицајци во Њујорк спасија маж што заглави на шините пред да помине воз Прочитај повеќе »

Кевин Спејси ќе сведочи во суд за сексуално малтретирање

Холивудскиот глумец Кевин Спејси дојде во Сојузниот суд на Менхетен во Њујорк каде треба да сведочи во своја одбрана за обвинението за сексуално злоставување, кое …

Кевин Спејси ќе сведочи во суд за сексуално малтретирање Прочитај повеќе »

Научници замрзнале 199 тела на луѓе кои починале од неизлечиви болести, велат дека можат да ги оживеат

Тела од луѓе кои починале од тешки и неизлечиви болести, се чуваат во една компанија во Скотсдејл во Аризона, во која научниците сакаат да ги …

Научници замрзнале 199 тела на луѓе кои починале од неизлечиви болести, велат дека можат да ги оживеат Прочитај повеќе »

(Фото) Џони Деп го промени имиџот, фановите во Њујорк едвај го препознаа пред концертот

Џони Деп, кој беше препознатлив по своите брада и бркови, повторно го промени изгледот. Ги изненади фановите во Њујорк кои не можеа да го препознаат. …

(Фото) Џони Деп го промени имиџот, фановите во Њујорк едвај го препознаа пред концертот Прочитај повеќе »

(Галерија) Најбизарни креации на модната недела во Њујорк

Модната недела во Њујорк, која трае од 9 до 12 септември, привршува, а креациите на дизајнерската куќа „AREA“ предизвикаа големо внимание. Геометриски форми и ексцентричен …

(Галерија) Најбизарни креации на модната недела во Њујорк Прочитај повеќе »

Научници од Њујорк тврдат дека ја решиле мистеријата со статуите на Велигденските острови

Група научници од Универзитетот Бингхемтон од Њујорк, сметаат дека успеале да ја решат една од најголемите мистерии со статуите на Велигденските острови, која ги измачувала …

Научници од Њујорк тврдат дека ја решиле мистеријата со статуите на Велигденските острови Прочитај повеќе »

(Видео) Градови кои ќе потонат и исчезнат во наредните децении

Нивото на морињата рапидно расте, а тоа денес се случува двојно побрзо. Низ целиот 20 век, речиси постојано нивото на морињата растеше за 1,4 милиметри …

(Видео) Градови кои ќе потонат и исчезнат во наредните децении Прочитај повеќе »

Ријана во црн мини фустан инспириан од модните трендови од почетокот на милениумот

Ријана и нејзиниот сопруг Асал Роки се забележани како влегуваат во престижен ресторан во Њујорк. Пејачката која важи за стилска икона, го престави трендот на …

Ријана во црн мини фустан инспириан од модните трендови од почетокот на милениумот Прочитај повеќе »

Албански глумец и неговата сопруга паднале од шести кат од зграда во Њујорк

Албанскиот глумец Флоринд Белиу и неговата сопруга Орнела Шехи, се пронајдени мртви во дворот пред нивната зграда во квартот Бронкс во Њујорк. Тие биле најдени …

Албански глумец и неговата сопруга паднале од шести кат од зграда во Њујорк Прочитај повеќе »

(Видео) Изнемоштен коњ падна среде Њујорк, стопанот го удира за да стане

Изнемоштен коњ падна среде улиците на Њујорк, пренесоа светските медиуми. И покрај тоа што беше изморен, стопанот го удираше и влечеше за уздите за да …

(Видео) Изнемоштен коњ падна среде Њујорк, стопанот го удира за да стане Прочитај повеќе »

Убиен е член на филмскатa екипа за време на снимање на серијата „Ред и закон“

Џони Пизаро, член на екипата на телевизиската серија „Закон и ред: Oрганизиран криминал“, бил застрелан и убиен на снимањето на серијата во Њујорк, потврдила полицијата …

Убиен е член на филмскатa екипа за време на снимање на серијата „Ред и закон“ Прочитај повеќе »

(Видео) Крадец сакаше да ограби златарница, ама не успеа да го скрши стаклото

Крадец во Висконсин сакаше да ограби златарница среде бел ден, во предградието на Милвоки. Тој заврши неславно, откако не успеа да го скрши стаклото од …

(Видео) Крадец сакаше да ограби златарница, ама не успеа да го скрши стаклото Прочитај повеќе »

Научниците открија 29 планети од каде што вонземјаните можат да нè набљудуваат

Научниците открија 29 планети, од каде вонземјаните можат да не набљудуваат, пренесуваат светските медиуми. Во најновото истражување, астрономи од цел свет направија список од ѕвездени …

Научниците открија 29 планети од каде што вонземјаните можат да нè набљудуваат Прочитај повеќе »

Емили Ратајковски во долна облека и проѕирен фустан го шета кучето

Манекенката Емили Ратјаковски е фотографирана во провокативно издание додека го шета кучето среде Њујорк. Манекенката е облечена во долна облека над која носи проѕирен црн …

Емили Ратајковски во долна облека и проѕирен фустан го шета кучето Прочитај повеќе »

Scroll to Top