ник џонас

(Видео) Ник Џонас падна во дупка на сцена на концертот во Бостон

Ник Џонас доживеа несреќа на сцената на концерт во Бостон. Пејачот падна во дупка на бината и за среќа мина без повреда. „По ова некој …

(Видео) Ник Џонас падна во дупка на сцена на концертот во Бостон Прочитај повеќе »

(Галерија) Боливудска свадба за Пријанка Чопра и Ник Џонас

Глумицата и поранешна Мис на светот, Пријанка Чопра и пејачот Ник Џонас вчера се венчаа во палатата Умаид Баван во индиската покраина Џодпур. Тие се …

(Галерија) Боливудска свадба за Пријанка Чопра и Ник Џонас Прочитај повеќе »

Ралф Лорен ја дизајнира венчаницата на Пријанка Чопра

Актерката и поранешна Мис на светот, Пријанка Чопра, ќе се венча во креација на светски познатиот дизајнер Ралф Лорен. Популарниот дизајнер во својата кариера дизајнирал само …

Ралф Лорен ја дизајнира венчаницата на Пријанка Чопра Прочитај повеќе »

Пријанка Чопра и Ник Џонас ќе имаат традиционална индиска свадба

Поранешнната Мис на свет, Индијката Пријанка Чопра, на 1 декември ќе се омажи за американскиот пејач Ник Џонас, поранешен член на „Џонас брадрс“, пишуваат британските …

Пријанка Чопра и Ник Џонас ќе имаат традиционална индиска свадба Прочитај повеќе »

Пријанка Чопра во љубов со 10 години помладиот Ник Џонас

Поранешната Мис на светот, Пријанка Чопра веќе не крие дека е во љубовна врска со музичарот Ник Џонас. Озборувањата дека 35-годишната Индијка и десет години …

Пријанка Чопра во љубов со 10 години помладиот Ник Џонас Прочитај повеќе »

Scroll to Top