Никола Груевски

Владата собира средства за откуп на киднапираниот Груевски

По изјавата на премиерот Зоран Заев дека Никола Груевски можеби бил киднапиран, забавата се префрли на „Твитер“. Редакцијата на „Репортер“ избра дел од најсмешните твитови.   …

Владата собира средства за откуп на киднапираниот Груевски Прочитај повеќе »

(Фото) Маџарска пунџа за бегалецот Груевски

Откако експремиерот Никола Груевски се јави од Будимпешта, каде побара азил, на социјалните мрежи не прсетануваат шегите за него. Приказната за  „минувањето преку граница во …

(Фото) Маџарска пунџа за бегалецот Груевски Прочитај повеќе »

„Они го бараат у гепеци, тој во Мекдоналдс у Будимпешта“, твитови за јавувањето на Груевски од Унгарија

По објавата на „Фејсбук“ на експремиерот Никола Груевски дека е во Будимпешта оти добивал закани по живот, твитерџиите прашаа „колку чекал на маџарска граница“ и …

„Они го бараат у гепеци, тој во Мекдоналдс у Будимпешта“, твитови за јавувањето на Груевски од Унгарија Прочитај повеќе »

(Фото) Додека Грујо го чекаат да се појави во Шутка, на интернет кружи слика од неговата свадба

Додека го чекаат Никола Груевски да се појави во затворот Шутка за да ја издржува 2-годишната казна за случајот „Тенк“, на социјалните мрежи кружи стара …

(Фото) Додека Грујо го чекаат да се појави во Шутка, на интернет кружи слика од неговата свадба Прочитај повеќе »

И на Твитер му пресудија на Груевски

Откако Апелациониот суд Скопје потврди две години затвор за експремиерот  Никола Груевски, за набавката на луксузниот „мерцедес“,   се јави и Твитер со својата пресуда.. Па така  …

И на Твитер му пресудија на Груевски Прочитај повеќе »

Груевски оди во затвор, пресуди Апелација

Апелациониот суд Скопје му ја потврди првостепената пресуда на поранешниот премиер Никола Груевски, со која беше осуден на две години затвор за набавката на луксузниот …

Груевски оди во затвор, пресуди Апелација Прочитај повеќе »

(Фото) Мијалков стана Кокаињо, Ивона игра за „Тифани“

Никола Груевски во дрес на Бразил, со стегач на главата, на кој пишува Робињо, им стана инспирација на твитреџиите во пресрет на мундијалот. И новинарката …

(Фото) Мијалков стана Кокаињо, Ивона игра за „Тифани“ Прочитај повеќе »

Македонските политичари во албум со сликички

Твитер заедницата, во пресрет на Светското првенство во фудбал, кое наредната недела ќе започне да се игра во Русија, на социјалните мрежи објавија фотографии ставајќи …

Македонските политичари во албум со сликички Прочитај повеќе »

(Фото) Боркица на Груевски се разигра на свадбено оро

Екс-премиерот Никола Груевски со сопругата Боркица биле неодамна на садба. Фатени на оро, брачната двојка била расположена на свадбената веселба. Боркица за свадбата се одлучи …

(Фото) Боркица на Груевски се разигра на свадбено оро Прочитај повеќе »

Две години затвор за Никола Груевски

Падна првата пресуда за поранешниот премиер Никола Груевски, кој е осуден на две години затвор за случајот „Тенк“, односно набавката на лускзуниот мерцедес. Ѓоко Поповски …

Две години затвор за Никола Груевски Прочитај повеќе »

(ФОТО) Груевски на оро, Затуроска го женеше синот

Поранешниот премиер Никола Груевски беше гостин на свадбата на синот на пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Лилјана Затуроска. Дека го жени синот Горан за Илина, Затуроска сподели …

(ФОТО) Груевски на оро, Затуроска го женеше синот Прочитај повеќе »

Поранешниот премиер се фати за микрофон – која песна им ја отпеа?!

На социјалната мрежа Фејсбук кружи фотографија од поранешниот премиер и денешен претседател на најголемата опозициска партија, Никола Груевски со микрофон во рака. Поранешниот премиер очигледно …

Поранешниот премиер се фати за микрофон – која песна им ја отпеа?! Прочитај повеќе »

Scroll to Top