николина пишек

Николина Пишек како модел во новогодишни фустани со пердуви од ној и гавран

Николина Пишек е ѕвездата на новата кампања на дизајнерка Моника Саблиќ од Сплит. Телевизиската водителка која повторо се врати на малите екрани, овој пат реши …

Николина Пишек како модел во новогодишни фустани со пердуви од ној и гавран Прочитај повеќе »

Николина Пишек пет месеци по смртта на сопругот ја продаде нивната луксузна вила во Загреб

Луксузната вила на Николина Пишек-Ристовиќ и нејзиниот покоен сопруг Видојe Ристовиќ во загрепско Шестине се најде на страниците на огласите во Хрватска, а оваа куќа …

Николина Пишек пет месеци по смртта на сопругот ја продаде нивната луксузна вила во Загреб Прочитај повеќе »

По смртта на сопругот, Николина Пишек со ќерката се опуштаат на море во Хрватска

Хрватската водителка Николина Пишек летува на јадранскиот брег, заедно со ќерка си, само неколку месеци откако почина нејзиниот сопруг. На социјалните мрежи таа сподели фотографии …

По смртта на сопругот, Николина Пишек со ќерката се опуштаат на море во Хрватска Прочитај повеќе »

(Фото) По еден месец од смртта на сопругот, Николина Пишек со црвен кармин и фустан се враќа на телевизија

Водителката Николина Пишек на социјалните мрежи објави фотографија со која најави нов прокет. Ова е прв работен ангажман на водителката по смртта на нејзиниот сопруг …

(Фото) По еден месец од смртта на сопругот, Николина Пишек со црвен кармин и фустан се враќа на телевизија Прочитај повеќе »

Таткото на Видоје тврди дека Николина Пишек ја интересираат само пари, а водителката врати дека ѝ го оспорува правото на наследство

Таткото на покојниот Видоје Ристовиќ и го оспорува правото на наследство на неговата снаа, Николина Пишек. Тој тврди дека Николина управувала со парите додека бил …

Таткото на Видоје тврди дека Николина Пишек ја интересираат само пари, а водителката врати дека ѝ го оспорува правото на наследство Прочитај повеќе »

Сопругот на Николина Пишек бил пијан пред да почине, покажала обдукцијата

Воспаление на срцевиот мускул од вирусно потекло е причината за смртта на сопругот на хрватската водителка Николина Пишек, Видоје Ристовиќ. Покажале резултатаите од обдукцијата на …

Сопругот на Николина Пишек бил пијан пред да почине, покажала обдукцијата Прочитај повеќе »

Прости ми за секоја тага, Николина Пишек се збогува од сопругот Видое

Водителката Никола Пишек се прости од нејзиниот сопруг, историчарот по уметност Видоје Ристовиќ, кој почина викендот со емотивна посвета. „Сакаме вака да те паметиме. Насмена, …

Прости ми за секоја тага, Николина Пишек се збогува од сопругот Видое Прочитај повеќе »

Тешко ми е без него, водителката Пишек неутешна по смртта на сопругот

По смртта на Видое Ристовиќ, сопругата и водителка Николина Пишек дојде во Белград и рече дека сè уште не ја знае причината за неговата смрт …

Тешко ми е без него, водителката Пишек неутешна по смртта на сопругот Прочитај повеќе »

(Фото) Николина Пишек по труењето повторно во болница

Водителката Николина Пишек повторно заврши во болница откако во февруари со ќерка ѝ Уна беа затруени со јаглерод моноксид. Таа објави фотографија од болницата и …

(Фото) Николина Пишек по труењето повторно во болница Прочитај повеќе »

Scroll to Top