Нов Јужен Велс

Мајка невина лежела 20 години во затвор за убиство на нејзините четири деца

Во австралиската држава Нов Јужен Велс е помилувана жена која првостепено била осудена на 25 години затвор за смртта на четирите деца. Таа одлежала 20 …

Мајка невина лежела 20 години во затвор за убиство на нејзините четири деца Прочитај повеќе »

(Видео) Сурфер ја спасил сопругата од голема бела ајкула

Марк Рапли ја спасил својата сопруга Шантел Дојл од голема бела ајкула. Настанот се случил на плажата Шели во Нов Јужен Велс, каде Дојл сурфал. …

(Видео) Сурфер ја спасил сопругата од голема бела ајкула Прочитај повеќе »

(Видео) По пожарите, делови на Австралија погодени од силен град

Само неколку дена по песочната бура на југоистокот во Австралија бил забележан силен град со големина на топки за голф, пренесуваат тамошните медиуми. Тамошните служби …

(Видео) По пожарите, делови на Австралија погодени од силен град Прочитај повеќе »

Додека ја чистел колата нашол стар лото тикет вреден милион долари

Австралијанец од Нов Јужен Велс станал милионер откако во своето возило пронашол лото тикет стар година дена. Тикетот го пронашол додека го чистел своето возило. …

Додека ја чистел колата нашол стар лото тикет вреден милион долари Прочитај повеќе »

(Видео) Насилно семејство ги тепале и давеле патниците на крузерот

Патниците на крстарењето во Јужниот Пацифик рекле дека 10 дневното патување им се претворило во жив пекол поради повеќедневните расправии и тепачки кои ги предизвикало …

(Видео) Насилно семејство ги тепале и давеле патниците на крузерот Прочитај повеќе »

Scroll to Top