нова

(Видео) Ивона Јо се расплака на промоцијата за нејзината прва песна

Кумановката Ивона Јо, поранешна учесничка во регионалното шоу „Ѕвездите на Гранд“ денес ја имаше премиерата нејзината прва песна и спот. „Буквално“ е насловот на песната, …

(Видео) Ивона Јо се расплака на промоцијата за нејзината прва песна Прочитај повеќе »

(Видео) Публиката ќе ме види како боксувам: „Утрото ќе промени се“ нов летен хит на Александра Јанева

Струмичанката Александра Јанева ја објави нејзината нова песна „Утрото ќе промени се“, работена со Лазар Цветковски и Тајзи. „Утрото ќе промени се“ настана прилично одамна, меѓутоа не …

(Видео) Публиката ќе ме види како боксувам: „Утрото ќе промени се“ нов летен хит на Александра Јанева Прочитај повеќе »

(Видео) Слаткар се фаќа за пенисот и пее „Алал Вера“

Марко Маринковиќ – Слаткар има нова песна насловена „Алал Вера“. Музиката е на Слаткар, Марио Јелиќ – Кун, Антонио Стојановски -Бонтони, а текстот е на …

(Видео) Слаткар се фаќа за пенисот и пее „Алал Вера“ Прочитај повеќе »

(Видео) Мијата сними француско-македонска шансона со Фолтин

Мијата ја објави новата песна „Ме боли“ која и е соработка со битолскиот бенд Фолтин. „Станува збор за моја авторска француско-македонска шансона, со наш заеднички …

(Видео) Мијата сними француско-македонска шансона со Фолтин Прочитај повеќе »

(Видео) Романтичен дует на Калиопи и Жељко Самарџиќ, песната авторско дело на бившиот сопруг на пејачката

Пејачката Калиопи сними дует со српскиот пејач Жељко Самарџиќ. Песната „Знам“ е комплетно авторско дело текст, аранжман и продукција на нејзиниот поранешен сопруг Ромео Грил. …

(Видео) Романтичен дует на Калиопи и Жељко Самарџиќ, песната авторско дело на бившиот сопруг на пејачката Прочитај повеќе »

(Фото) Нов член во семејството Џамбазови: Добредојде Изабела

Актерот и шоумен Игор Џамбазов ја претстави новата гитара,  на која веќе и дал име „Изабела Џамбазова“. „Дами и господа, Ви ја претставувам Изабела Џамбазова, …

(Фото) Нов член во семејството Џамбазови: Добредојде Изабела Прочитај повеќе »

(Видео) Јана Бурческа по шест години пауза има нова песна на англиски јазик

Јана Бурческа ја објави нејзината нова песна „Хоум алоун“ на англиски јазик, а за песната направи и спот. Ова е прва песна на Бурческа по …

(Видео) Јана Бурческа по шест години пауза има нова песна на англиски јазик Прочитај повеќе »

(Видео) „Бејби“ новата песна на 2Бона снимена со бугарски рапер

2Бона ја објавија нивната нова песна „Бејби“. Музиката и текстот се на Марио и Антонио. Песната има и спот, работен во режија на Стреско. „Бејби“ …

(Видео) „Бејби“ новата песна на 2Бона снимена со бугарски рапер Прочитај повеќе »

Испраќам ѕвезди со најубав сјај затоа што тоа го заслужувате драги дами: Тарабунов има нова песна „Далечна“

Пејачот Александар Тарабунов ја објави својата најнова песна „Далечна“. Зоран Зонде Стојановски го сними видеото за спотот, а негов е и текстот, додека аранжманот и …

Испраќам ѕвезди со најубав сјај затоа што тоа го заслужувате драги дами: Тарабунов има нова песна „Далечна“ Прочитај повеќе »

(Видео) Пронајдени се остатоци од брод по кој се трагало 129 години

Товарен брод долг 60 метри кој потонал во 1894 година во областа на езерото Хурон наречена „Алеја на потонатиот брод“ по судир со друг брод …

(Видео) Пронајдени се остатоци од брод по кој се трагало 129 години Прочитај повеќе »

„Да умреш од смеење“ нова претстава во Театар Комедија

Театар Комедија најави нова премиера. Од тетарот објавија фотографии од првата проба на првата премиера во 2023 година. Театарската претстава „Да умреш од смеење“ е …

„Да умреш од смеење“ нова претстава во Театар Комедија Прочитај повеќе »

Шакира прославува роденден, ќе објави нова песна за Пике

Колумбиската пејачка Шакира денеска прославува роденден. Таа инспирирана од пејачката Мајли Сајрус, која на 46-от роденден на бившиот сопруг Лијам Хемсворт му ја псовети песната …

Шакира прославува роденден, ќе објави нова песна за Пике Прочитај повеќе »

(Видео) Дупер има нова песна, една година откако издадоа албум

Дуото Дупер имаат нова песна, насловена „Дадада“, за која е снимија и спот. Музиката и аранжманот се на Борис Какуринов, додека текстот го напиша Илчо …

(Видео) Дупер има нова песна, една година откако издадоа албум Прочитај повеќе »

(Видео) Тарабунов и Тамара имаат дует, спотот журка како од 80 -тите и песна со диско фанк ритам

Александар Тарабунов има нова песна во дует со Тамара Тодевска „Само ти ми фалиш“. Песната е во диско фанк ритам. За песната  снимен е и …

(Видео) Тарабунов и Тамара имаат дует, спотот журка како од 80 -тите и песна со диско фанк ритам Прочитај повеќе »

(Видео) Пред јубилејниот концерт, ДНК има нова песна

Дуото ДНК ја промовираа нивната нова песна „Романи“ , со што е и последен сингл, со кој го затвораат албумот насловен “Дваесет”. „Се надеваме дека …

(Видео) Пред јубилејниот концерт, ДНК има нова песна Прочитај повеќе »

(Фото) Мартија во љубов со фудбалерот Дарко Чурлинов

Пејачката Мартија Станојковиќ има нов дечко. Таа е во љубовна врска со фудбалскиот репрезентативец Дарко Чурлинов. Информацијата дека тие двајца се во врска ја откри …

(Фото) Мартија во љубов со фудбалерот Дарко Чурлинов Прочитај повеќе »

Стотици илјади корисници се префрлија на Мастодон, откако Маск го купи Твитер

Корисниците на Твитер почнаа да бараат нова алтернатива откако Илон Маск ја презеде оваа социјална мрежа. Новата социјална мрежа Мастодон сега има над 655.000 корисници, …

Стотици илјади корисници се префрлија на Мастодон, откако Маск го купи Твитер Прочитај повеќе »

„Виндоус 11“ ќе добие нова алатка за снимање на екранот

Мајкрософт објави неколку нови функции за Виндоус 11 за време на настанот Сурффејс, вклучително и поддршка за увоз на фотографии на Ај Клауд во апликацијата …

„Виндоус 11“ ќе добие нова алатка за снимање на екранот Прочитај повеќе »

(Видео) Дина Јашари со нова песна: Кога мислев дека немам што да смислам, од глава ми излезе „Досада“

Дина Јашари ја објави нејзината нова песна „Досада“ на која таа се потпишува како целокупен автор. Аранжманот го напаравила заедно со Драги Иванов. Песната има …

(Видео) Дина Јашари со нова песна: Кога мислев дека немам што да смислам, од глава ми излезе „Досада“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top