нова

(ВИДЕО) Теа Трајковска промовираше нова песна

Атрактивната пејачка Теа Трајковска го промовираше спотот за песната „Пекол“. Таа две години отсуствуваше од домашната сцена и сега реши да ја изненади публиката со …

(ВИДЕО) Теа Трајковска промовираше нова песна Прочитај повеќе »

Нова шведска книга – „Мојот дедо има четири жени“

Новата книга наменета за деца во Шведска има наслов „Дедо има четири жени“ и претставува уште еден пример на нормализација на шеријатскиот закон додека земјата …

Нова шведска книга – „Мојот дедо има четири жени“ Прочитај повеќе »

Збогум, ИСИС – создадена нова терористичка организација во Сирија

Новата организација, која ги опфаќа терористичките организации во Сирија под името Хајат Тахрир ал-Шам, во која клучната улога ја има фронтот Нусра, ја чинат околу …

Збогум, ИСИС – создадена нова терористичка организација во Сирија Прочитај повеќе »

Синот на Гоца Божиновска гол во када со девојка – Дали е ова неговата нова љубов?

Мирко Шијан продолжува со провокативните фотографии на Инстаграм, а овој пат вистинско изненадување за сите е тоа што не позираше сам. Мирко Шијан, синот на …

Синот на Гоца Божиновска гол во када со девојка – Дали е ова неговата нова љубов? Прочитај повеќе »

(ФОТО) Карлеуша повторно го промени имиџот – Нејзината нова фризура предизвика лавина коментари

Како ви се допаѓа новиот имиџ на Јелена Карлеуша? Пејачката често сака да експериментира со својата коса. Сега има нов имиџ, поточно нова фризура. Таа …

(ФОТО) Карлеуша повторно го промени имиџот – Нејзината нова фризура предизвика лавина коментари Прочитај повеќе »

(ФОТО) Нова боја на коса за промена на фаталната русокоса Шакира

Колумбиската пејачка Шакира со години беше верна на русите коси… Затоа многумина и заборавија каква боја на коса имаше на почетокот на кариерата. Според фотографиите на …

(ФОТО) Нова боја на коса за промена на фаталната русокоса Шакира Прочитај повеќе »

Уребесно: Нова преработка на „Деспасито„- овојпат „Мојпасито„

Уште една преработка на светскиот хит „Деспасито„ овојпат ни доаѓа од Хрватска. Марија Драгичевиќ, од Сплит ја испеа „Мојпасито„ за своето куќе Нино, а многумина …

Уребесно: Нова преработка на „Деспасито„- овојпат „Мојпасито„ Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Марија Шерифовиќ објави нова фотка во костим за капење и го запали интернетот

Пејачката повторно ги воодушеви своите обожаватели.Марија Шерифовиќ секојдневно го користи Инстаграмот, а со новата фотка ги израдува своите многубројни обожаватели. Таа објави слика на која …

(ВИДЕО) Марија Шерифовиќ објави нова фотка во костим за капење и го запали интернетот Прочитај повеќе »

Андријана Јаневска: Петрос Гитанос ја препеа на грчки мојата нова песна

Поп-пејачката Андријана Јаневска неодамна стана доцент на Факултетот за музичка уметност. Вели дека е пресреќна поради новото звање, но и дека работата со студентите ја …

Андријана Јаневска: Петрос Гитанос ја препеа на грчки мојата нова песна Прочитај повеќе »

Отворено 57. Охридско лето: Министерот за култура најави нова визија за новите времиња

Пред бројна публика, вечерва, на атрактивниот простор од Античкиот театар во Охрид, свечено беше отворено 57. „Охридско лето“, најпрестижната културна манифестација кај нас, македонскиот културен …

Отворено 57. Охридско лето: Министерот за култура најави нова визија за новите времиња Прочитај повеќе »

Лукас објави нова фотка со девојка му – Фановите го нападнаа, и порачаа дека е ВИСТИНСКА УБАВИЦА

Аца Лукас на фотката со Бранислава предизвика хаос на Инстаграм Тој и неговата нова избраничка повеќе не се кријат дека се во врска, па така …

Лукас објави нова фотка со девојка му – Фановите го нападнаа, и порачаа дека е ВИСТИНСКА УБАВИЦА Прочитај повеќе »

Scroll to Top