нова

(Видео) Пред јубилејниот концерт, ДНК има нова песна

Дуото ДНК ја промовираа нивната нова песна „Романи“ , со што е и последен сингл, со кој го затвораат албумот насловен “Дваесет”. „Се надеваме дека …

(Видео) Пред јубилејниот концерт, ДНК има нова песна Прочитај повеќе »

(Фото) Мартија во љубов со фудбалерот Дарко Чурлинов

Пејачката Мартија Станојковиќ има нов дечко. Таа е во љубовна врска со фудбалскиот репрезентативец Дарко Чурлинов. Информацијата дека тие двајца се во врска ја откри …

(Фото) Мартија во љубов со фудбалерот Дарко Чурлинов Прочитај повеќе »

Стотици илјади корисници се префрлија на Мастодон, откако Маск го купи Твитер

Корисниците на Твитер почнаа да бараат нова алтернатива откако Илон Маск ја презеде оваа социјална мрежа. Новата социјална мрежа Мастодон сега има над 655.000 корисници, …

Стотици илјади корисници се префрлија на Мастодон, откако Маск го купи Твитер Прочитај повеќе »

„Виндоус 11“ ќе добие нова алатка за снимање на екранот

Мајкрософт објави неколку нови функции за Виндоус 11 за време на настанот Сурффејс, вклучително и поддршка за увоз на фотографии на Ај Клауд во апликацијата …

„Виндоус 11“ ќе добие нова алатка за снимање на екранот Прочитај повеќе »

(Видео) Дина Јашари со нова песна: Кога мислев дека немам што да смислам, од глава ми излезе „Досада“

Дина Јашари ја објави нејзината нова песна „Досада“ на која таа се потпишува како целокупен автор. Аранжманот го напаравила заедно со Драги Иванов. Песната има …

(Видео) Дина Јашари со нова песна: Кога мислев дека немам што да смислам, од глава ми излезе „Досада“ Прочитај повеќе »

(Видео) Бијонсе ја објави првата песна од новиот албум

Бијонсе ја објави првата песната од нејзиниот нов соло албум насловен „Ренесанса“. „Брејк мај соул“ е првата песна која трае повеќе од четири минути. Песната …

(Видео) Бијонсе ја објави првата песна од новиот албум Прочитај повеќе »

Среќна нова година, напишано на сите европски јазици

Доколку сакате да честитате Нова година на пријателите, странци, сега тоа можете да го направите на нивниот јазик! Доволно е да ја погледнете оваа мапа …

Среќна нова година, напишано на сите европски јазици Прочитај повеќе »

Саша Поповиќ ја поддржа Карлеуша на настапот за Нова година

Саша Поповиќ и неговата сопруга Сузана Јовановиќ го прославија дочекот на 2018 година со хитовите на Јелена Карлеуша, која во центарот на Белград направи вистински …

Саша Поповиќ ја поддржа Карлеуша на настапот за Нова година Прочитај повеќе »

Дочекот на Нова Година во Охрид со Даниел Кајмакоски

И покрај ниските температури, синоќа во Охрид беше весело на Градскиот плоштад каде започнаа главните настани од проектот „Од 20-ти до 20-ти СИТЕ ВО ОХРИД“. …

Дочекот на Нова Година во Охрид со Даниел Кајмакоски Прочитај повеќе »

(видео) Нетфликс најави нова документарна серија

Нетфликс го најави новиот документарен серијал во шест епизоди наречен „Rotten“ (Труло) во кој ќе ни покажат што јадеме. – Прехранбената индустрија е на удар, …

(видео) Нетфликс најави нова документарна серија Прочитај повеќе »

Кина за два месеца воведува нова валута – петро јуан

„Претстојниот почеток на продажбата на нафта во јуни што го најави Кина претставува исклучително храбар потег затоа што Америка во никој случај нема да се …

Кина за два месеца воведува нова валута – петро јуан Прочитај повеќе »

Чарлс ја убил принцезата Дајана, потребна е нова истрага

Познатиот британски адвокат тврди дека смртта на Дајана не е случајна и повикува на нова истрага за сообраќајната несреќа во Париз од пред 20 години …

Чарлс ја убил принцезата Дајана, потребна е нова истрага Прочитај повеќе »

Фидан од Куманово трчаше за Тоше од Нова Градишка до Крушево

Кумановецот Фидан Арсовски беше меѓу единаесеттемина македонски маратонци што во чест на поп-ѕвездата Тоше Проески трчаше од Нова Градишка, Хрватска, до Крушево во должина од …

Фидан од Куманово трчаше за Тоше од Нова Градишка до Крушево Прочитај повеќе »

„Фејсбук“ со нова алатка – ракетата е пуштена

Социјалната мрежа „Фејсбук“ денеска заврши со објавувањето на новата алатка Explore Feed до сите свои корисници. Оваа алатка, која се крие зад иконата во форма …

„Фејсбук“ со нова алатка – ракетата е пуштена Прочитај повеќе »

Scroll to Top