новак

Сите полудеа по името на ќеркичката на Новак – Вистинско српско име

Новак Ѓоковиќ стана татко по втор пат, откако неговата сопруга Јелена Ѓоковиќ роди ќерка. Заеднички одлучиле бебето да се вика Тара, а српските медиуми целосно …

Сите полудеа по името на ќеркичката на Новак – Вистинско српско име Прочитај повеќе »

Новак Ѓоковиќ објави фотографија со синот која го обиколи светот!

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ направи пауза во кариерата, а свободното време го минува во друштво на својот син Стефан, со кој посетува само импресивни …

Новак Ѓоковиќ објави фотографија со синот која го обиколи светот! Прочитај повеќе »

(ФОТО) Италијанската ѕвезда Рамацоти во друштво на Новак Ѓоковиќ

Заедничката слика на италијанската ѕвезда и српскиот тенисер привлече огромно внимание на Инстаграм. Италијанскиот пејач Ерос Рамацоти се пофали со заедничка слика со Новак Ѓоковиќ, …

(ФОТО) Италијанската ѕвезда Рамацоти во друштво на Новак Ѓоковиќ Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Српскиот свештеник Мел Новак бил актер во филмовите на Брус Ли и Џак Норис

„Обожавам што сум Србин, тоа сите го знаат… Не би сакал да сум роден како некој друг, туку како Србин“, изјави холивудскиот актер Мел Новак.Холивудскиот …

(ВИДЕО) Српскиот свештеник Мел Новак бил актер во филмовите на Брус Ли и Џак Норис Прочитај повеќе »

(ФОТО) Се соблече и девојката на помладиот брат на Новак Ѓоковиќ

Тијана Ралиќ е девојка на помладиот брат на Новак Ѓоковиќ, Џорџе Ѓоковиќ, која со својот изглед веќе долго време го привлекува вниманието на целиот регион. …

(ФОТО) Се соблече и девојката на помладиот брат на Новак Ѓоковиќ Прочитај повеќе »

Scroll to Top