њукасл

По Манчестер Сити, ПСЖ и Њукасл, богатите шеици сакаат да купат и еден од италијанските фудбалски гиганти

По инвестирањето во Премиер лигата и француската лига, богатите шеици сакаат да купат и еден од италијанските фудбалски гиганти, пишуваат медиуми. Откако го купија Њукасл, …

По Манчестер Сити, ПСЖ и Њукасл, богатите шеици сакаат да купат и еден од италијанските фудбалски гиганти Прочитај повеќе »

Лијам Нисон кога работел како наставник бил нападнат од ученик со нож

Актерот Лијам Нисон во едно од своите последни интервјуа за спортскиот канал ESPN, откри дека во минатото пред да почне да се занимава со глума …

Лијам Нисон кога работел како наставник бил нападнат од ученик со нож Прочитај повеќе »

Англиски пациент починал по операција на срце направена од робот

Пациент од Њукасл, Стивен Петит, починал по операција на срце направена од роботот „Да Винчи“. Како причина за смртта било наведено откажувањето на неколку други …

Англиски пациент починал по операција на срце направена од робот Прочитај повеќе »

Scroll to Top