открија

Заговорниците открија зошто НАСА нѐ лаже дека земјата е тркалезна

Иако теоријата дека Земјата е рамна плоча одамна е отфрлена, денеска сѐ повеќе заговорници веруваат во неа. За тоа сведочи и фактот дека на меѓународната …

Заговорниците открија зошто НАСА нѐ лаже дека земјата е тркалезна Прочитај повеќе »

Американски научници го открија официјалниот датум за крајот на светот!

Американски и британски научници издадоа за Националната академија на науки на САД, официјално соопштение за тоа кога животот на Земјата ќе стане неповолен за човекот …

Американски научници го открија официјалниот датум за крајот на светот! Прочитај повеќе »

Научниците открија како можат да се уништат клетките од рак

Се чини дека сме напредувале во борбата против оваа тешка болест. Група научници откри начин на кој  може да се уништат клетките на рак. Во …

Научниците открија како можат да се уништат клетките од рак Прочитај повеќе »

Научниците создадоа вакцина против наркоманија

Истражувачи од Националниот центар за воена медицина во Америка успеале да создадат лек што може да го блокра дејствувањето на хероинот. Супстанцијата што ја откриле …

Научниците создадоа вакцина против наркоманија Прочитај повеќе »

Познатите научници открија дека душата навистина постои

Стујарт Хамероф и сер Роџер Пенроуз дојдоа до заклучок дека душата се наоѓа во мозокот, кој го напушта човекот после смртта и останува да живее …

Познатите научници открија дека душата навистина постои Прочитај повеќе »

Астролозите конечно открија: Најмоќните жени се раѓаат во овие три хороскопски знаци

Откријте во кој хороскопски знак се раѓаат најмоќните, најборбените и најстраствените жени. Овен Овенот е еден од најмоќните знаци во зодијакот. Тој е полн со …

Астролозите конечно открија: Најмоќните жени се раѓаат во овие три хороскопски знаци Прочитај повеќе »

(ФОТО) „Вчера ми открија рак на дојка, а ова е единствениот симптом и сакам да го видат сите жени“

Шери Родс е мајка на три деца, на која вчера и бил дијагностициран рак на дојка. Таа одлучила на Фејсбук да сподели фотографија од единствениот …

(ФОТО) „Вчера ми открија рак на дојка, а ова е единствениот симптом и сакам да го видат сите жени“ Прочитај повеќе »

(видео) Џорџ Буш стои зад рушењето на Кулите близначки

Бритнанскиот магазин „Sun“ објави текст за камерманот Курт Соненфелд, на кого му беше овозможен пристап до Кулите близначки, веднаш по нивното рушењето. Тој тврди дека …

(видео) Џорџ Буш стои зад рушењето на Кулите близначки Прочитај повеќе »

Пријателите и докторите открија што се случило и како починал Ѓоша

Српскиот Актер Богољуб Митиќ Ѓоша, почина на 49- годишна возраст како последица на срцев удар. Според сознанијата од неговите блиски, тамошните медиуми известуваат дека тој …

Пријателите и докторите открија што се случило и како починал Ѓоша Прочитај повеќе »

Scroll to Top