овен

Три хороскопски знаци со најкраток фитил

Според хороскопот, постојат три знаци кои се пораздразливи од останатите. Тие имаат краток фитил, па справувањето со нив може да биде навистина тешко. Овен Импулсивност …

Три хороскопски знаци со најкраток фитил Прочитај повеќе »

Зошто овните се најдобрите луѓе според хороскопот

Oвните ја одржуваат чистата енергија на животот, страстни се и силни. Кога еднаш ќе ги запознаете повеќе никогаш нема да сакате да се оддалечите од нив. Ова се десет причини зошто во вашиот живот треба …

Зошто овните се најдобрите луѓе според хороскопот Прочитај повеќе »

Викенд хороскоп (31 март – 01 април 2018 година)

Овен Викендов е совршен за патување. Додатен поттик нека ви биде топлото време и релаксирањето пред уште една напорна работна недела. Поведете некој пријател со …

Викенд хороскоп (31 март – 01 април 2018 година) Прочитај повеќе »

Што ги прави посебни луѓето родени во знакот на овен?

Овенот е првиот хороскопски знак. Како прв знак, тој има совршен хороскоп. Сите куќи се природно наредени, што значи дека сите му служат. Во животот на …

Што ги прави посебни луѓето родени во знакот на овен? Прочитај повеќе »

Најважните датуми во 2018 година за секој хороскопски знак

Ова се најважните датуми во 2018 за секој хороскооски знак! Овен: 12.6 – одличен ден за љубов; 22.4 – неочекувана романтична средба; 24.12 – неочекувано складна …

Најважните датуми во 2018 година за секој хороскопски знак Прочитај повеќе »

Колку се интелигентни хороскопските знаци

Пронајдете го вашиот хороскопски знак и интелигенцијата многу лесно може да ја категоризирате според него. Огнените знаци (Овен, Лав, Стрелец) имаат интуитивна интелигенција. Тие ги …

Колку се интелигентни хороскопските знаци Прочитај повеќе »