ожени

Се ожени актерот Кирил Трајковски – Максим

Македонскиот актер и музичар Кирил Трајковски – Максим, познат како Марлон Брандо се ожени со својата девојка Ирина Донческа. Тој и предложил брак на една …

Се ожени актерот Кирил Трајковски – Максим Прочитај повеќе »

Роден на Крф, а се одрече од Православието за да се ожени со Елизабета II – Принцот Филип ја објави последната кралска должност

Војводата од Единбург, служеше како морнарички офицер, за време на Втората светска војна, и беше генерал-капетан на силите на командосите. Принцот Филип, 96 годишниот сопруг …

Роден на Крф, а се одрече од Православието за да се ожени со Елизабета II – Принцот Филип ја објави последната кралска должност Прочитај повеќе »

Познатиот српски пејач повторно се ожени и тоа нема да поверувате со кого

Пејачот Радиша Трајковиќ Џани повторно се заколна на љубов на својата сопруга со која ужива на одмор во Турција. На Инстаграм тој објави фотографија од …

Познатиот српски пејач повторно се ожени и тоа нема да поверувате со кого Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Црногорскиот спортист се ожени со една од најсекси светските блогерки

Славната шведска модна блогерка, Кенза Зоуитен, се омажи за каратистот од Црна Гора, Алекс Субосиќ. Кенза која на Инстаграм ја следат околу два милиони луѓе, …

(ВИДЕО) Црногорскиот спортист се ожени со една од најсекси светските блогерки Прочитај повеќе »

(ФОТО) Водителот тајно се ожени – Си ја ќари 20. години помладата колешка

Српскиот водител Зоран Пејиќ Пеја се оженил тајно и тоа со својата 20. години помлада колешка, Драгана Качавенда. Двајцата се заколнале на вечна љубов на …

(ФОТО) Водителот тајно се ожени – Си ја ќари 20. години помладата колешка Прочитај повеќе »

(ФОТО) Го сака цела поранешна Југославија – Се ожени славниот музичар

Лука Шулиќ, член на групата „2Cellos” по кој сите дами од Балканот, па и пошироко лудуваат, го кажа судбоносното „да“ на својата избраничка Тамара Загоранска …

(ФОТО) Го сака цела поранешна Југославија – Се ожени славниот музичар Прочитај повеќе »

Scroll to Top