песна

(Видео) Рок-химна за ракометарите на „Вардар“

Дуото „Коктел“ испеа рок-навивачка химна за ракометарите на „Вардар“. „Песна за Вардар“ тие ја промовираа еден ден пред почетокот на фајнал фор турнитот во Келн, …

(Видео) Рок-химна за ракометарите на „Вардар“ Прочитај повеќе »

Бајага откри дека во песната „Тамара“ има грешка

Спрскиот музичар Момчило Бајагиќ – Бајага, во интервју за српски „Телеграф“ призна дека песната „Тамара“ има голема грешка која луѓето и не ја забележале. „Кога …

Бајага откри дека во песната „Тамара“ има грешка Прочитај повеќе »

(Видео) Јапонски ансамбл пее македонски песни

На социјалните мрежи неодамна се појавија видеа од настап на јапонски ансамбл кој пее македонски песна и ора. На видеата што ги поставил Јошинари Мураками …

(Видео) Јапонски ансамбл пее македонски песни Прочитај повеќе »

Јосипа Лисац: „Од препотентност ја изгубив најдобрата песна“

Хрватската ѕвезда Јосипа Лисац на 20 април ќе одржи концерт во Македонската филхармонија во Скопје. Концертот во организација на „Авалон продукција“ е дел од нејзината …

Јосипа Лисац: „Од препотентност ја изгубив најдобрата песна“ Прочитај повеќе »

Џулијана секси во новиот спот

Македонскиот композитор Роберт Билбилов третпат соработува со босанско-кубанската пејачка, Џулијана Јовановиќ. Новата песна се вика Аy, Ay. Тие ја започнаа соработката лани, а Џулијана веќе ги испеа Do …

Џулијана секси во новиот спот Прочитај повеќе »

(Видео) Нова печалбарска песна на Спасе Антевски

Фолк-пејачот Спасе Антевски има нова печалбарска песна „Пуста печалба“. Во песната доминира народен мелос. Таа е комплетно авторско дело на Далибор Ѓошиќ. „Песната ми е …

(Видео) Нова печалбарска песна на Спасе Антевски Прочитај повеќе »

Здравко Чолиќ ги изненади девојките за Денот на вљубените

Една од најголемите балкански ѕвезди Здравко Чолиќ ги израдува своите обожавателки со новиот спот за песната „Куќа полна со народ“, кој е објавен денеска на …

Здравко Чолиќ ги изненади девојките за Денот на вљубените Прочитај повеќе »

Scroll to Top