песна

Тито забранил да се пее песната која болните од туберколоза ги туркала во смрт

Во 1950 година Драгиша Недовиќ од Крагујевац ја напишал песната „Плуќа су ми болна“, откако дознал дека боледува од туберколоза. Многумина сметаат дека ова е …

Тито забранил да се пее песната која болните од туберколоза ги туркала во смрт Прочитај повеќе »

Марко Бошњак од „Пинкови ѕвездички“ преработи песна на Дино Мерлин

Марко Бошњак е детето кое никого не остава рамнодушен – дете со ангелски глас, на публиката ѝ стана познат и како победник на регионалното музичко …

Марко Бошњак од „Пинкови ѕвездички“ преработи песна на Дино Мерлин Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Теа Трајковска промовираше нова песна

Атрактивната пејачка Теа Трајковска го промовираше спотот за песната „Пекол“. Таа две години отсуствуваше од домашната сцена и сега реши да ја изненади публиката со …

(ВИДЕО) Теа Трајковска промовираше нова песна Прочитај повеќе »

Со новата песна Ален Хасановиќ заработи илјадници евра

Моментално најбукираниот македонски изведувач, Ален Хасановиќ пред само две недели ја промовираше својата најнова песна насловена како „Волим те“, а веќе почна одлично да заработува …

Со новата песна Ален Хасановиќ заработи илјадници евра Прочитај повеќе »

ФОТО: Виолета Томовска снимаше видеозапис за најновата песна

Легендата на македонската фолк музика Виолета Томовска снимаше видеозапис во соработка со Ин Продукција. Спотот се снимаше на повеќе локации низ преубавиот Охрид. Доајенот на …

ФОТО: Виолета Томовска снимаше видеозапис за најновата песна Прочитај повеќе »

БАЛКАНОТ ГОРИ: Ален Хасановиќ има вистински летен хит во брз и модерен ритам!

Популарниот македонски пејач и ексклузивец на продукцијата „Гранд“, Ален Хасановиќ вчеравечер им подготви вистинско изненадување на своите фанови со објавување на летен хит насловен како …

БАЛКАНОТ ГОРИ: Ален Хасановиќ има вистински летен хит во брз и модерен ритам! Прочитај повеќе »

„Косоока“ на Дарио и Миг 21 доби маестрална преработка од Театро Бенд

Песната која стана хит и ја одбележи кариерата на пејачот Дарио Панковски и групата Миг 21, „Косоока“ повторно се врати во етерот преку маестралната преработка …

„Косоока“ на Дарио и Миг 21 доби маестрална преработка од Театро Бенд Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Елена Велевска за бугарска телевизија изјави дека Јовано Јованке е бугарска песна

Македонската фолкерка Елена Велевска стана ексклузивец на една од тамошните продукциски куќи и по тој повод гостуваше на бугарскиот канал Планета ТВ каде ја најави …

(ВИДЕО) Елена Велевска за бугарска телевизија изјави дека Јовано Јованке е бугарска песна Прочитај повеќе »

Андријана Јаневска: Петрос Гитанос ја препеа на грчки мојата нова песна

Поп-пејачката Андријана Јаневска неодамна стана доцент на Факултетот за музичка уметност. Вели дека е пресреќна поради новото звање, но и дека работата со студентите ја …

Андријана Јаневска: Петрос Гитанос ја препеа на грчки мојата нова песна Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) По вереничкиот прстен Сара Мејс доби и песна – Ама дали и се допадна?

Македонската поп пејачка Сара Мејс се повеќе актуелна во јавноста и медиумите. Што заради музиката и честите промени на имиџот, што заради врската и објавата …

(ВИДЕО) По вереничкиот прстен Сара Мејс доби и песна – Ама дали и се допадна? Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Соња ужива во слободата, а еве со која песна на Аца Лукас лудуваше во ноќните часови

Соња со другарките уживаше се до раните зори и изгледаше како да разводот со Аца Лукас, го преболела целосно. По нивното раскинување, кое ја шокираше …

(ВИДЕО) Соња ужива во слободата, а еве со која песна на Аца Лукас лудуваше во ноќните часови Прочитај повеќе »

Инди објави песна од Карлеуша, па предизвика војна на Инстаграм

Фолк пејачката објави дел од дуетот на Јелена со Азис, по што следеа, никогаш пожестокки, прозивки на Инстаграм. Индира Арадиновиќ Инди, објави на својот Инстаграм …

Инди објави песна од Карлеуша, па предизвика војна на Инстаграм Прочитај повеќе »