подготвува

Дани Димтровска се подготвува за новата песна „Да заборавам“

Пејачката Дани Димитровска на својот Инстаграм профил објави фотографија, за време додека се подготвува за снимање на новото музичко видео „Да заборавам“ кое треба да …

Дани Димтровска се подготвува за новата песна „Да заборавам“ Прочитај повеќе »

„Мајкрософт“ подготвува нови опции за „Виндоус 10“

Корисниците со новите промени што ги носи „ Виндоус 10 “ сега ќе можат да ги исклучат сите потсетници во одреден временски период. Со опцијата …

„Мајкрософт“ подготвува нови опции за „Виндоус 10“ Прочитај повеќе »

Ким Кардашијан со шминкер од Црна Гора подготвуваат ново реално шоу

Ким Кардашијан само што го пушти во продажба новиот парфем и апликација, не престанува со деловните идеи, па така подготвува и нов проект. Станува збор …

Ким Кардашијан со шминкер од Црна Гора подготвуваат ново реално шоу Прочитај повеќе »

Путин подготвува една од ќерките за престолот во Русија

Рускиот претседател Владимир Путин е познат како владетел кој цврсто и способно управува со својата земја која ја издигнал од пепел. И додека за неговите …

Путин подготвува една од ќерките за престолот во Русија Прочитај повеќе »

Лепа Брена уловена во Трговски центар – пејачката се подготвува за најлудата ноќ

Папраците ја сликале Лепа Брена на шопинг во познат трговски центар во Белград. Папарацото на Курир ја сликал газдарицата на Гранд како ги обиколува продавницте. …

Лепа Брена уловена во Трговски центар – пејачката се подготвува за најлудата ноќ Прочитај повеќе »

Трамп подготвува можен напад над Северна Кореја

„Добата на стратешкото трпение со севернокорејскиот режи е при крај“, изјави Трамп. Претседателот Доналд Трамп одржал одвоени телефонски разговори со челниците на Јапонија и Кина. …

Трамп подготвува можен напад над Северна Кореја Прочитај повеќе »

Scroll to Top