погоди

(видео) Земјотрес со јачина од 5,1 степен ја погоди Црна Гора

Силниот земјотрес кој вчера ја погоди во Црна Гора со јачина од 5,1 степени според скалата на Рихтер, за среќа, не донесе жртви и повредени, …

(видео) Земјотрес со јачина од 5,1 степен ја погоди Црна Гора Прочитај повеќе »

Огромен Сончев блесок наскоро ќе ја погоди Земјата?

Во 1859, моќна Сончева бура лансираше огромни Сончеви блесоци (solar flares) кон Земјата, а последователниот наплив на електрицитет беше причината за исклучувањето на телеграфските системи секаде на …

Огромен Сончев блесок наскоро ќе ја погоди Земјата? Прочитај повеќе »

Програма со која врз основа на лицето може да погоди дали сте геј

Студијата на Универзитетот „Стенфорд“ покажа дека компјутерскиот алгоритам може точно да ја утврди разликата меѓу геј и стрејт-мажите во огромен процент од случаите. Вештачката интелегенција …

Програма со која врз основа на лицето може да погоди дали сте геј Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Ирма ја погоди Куба со неверојатна сила – Водата носи луѓе и расте бројот на жртвите

Ураганот Ирма повторно се зајакна до бура од петти степен и го погоди крајбрежјето на Куба, а беше проследен со ветрови со максимална брзина од …

(ВИДЕО) Ирма ја погоди Куба со неверојатна сила – Водата носи луѓе и расте бројот на жртвите Прочитај повеќе »

Соларна бура ќе ја погоди Македонија – На 29 ноември ќе ги дознаеме последиците

Соларната бура која синоќа стигна во Србија, ќе има влијание се до 8 септември. Во текот на овие денови луѓето се советуваат да ја зголемат …

Соларна бура ќе ја погоди Македонија – На 29 ноември ќе ги дознаеме последиците Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Кога топлотен бран ќе ја погоди Кина, илјадници скокаат во базен – Тогаш следи ЦУНАМИ!

Ѕвоното ќе огласи кога цунамито ќе почне, а тогаш настанува тотален хаос! Ве нервира кога ќе отидете на базен, а таму ќе ве сочека неверојатна …

(ВИДЕО) Кога топлотен бран ќе ја погоди Кина, илјадници скокаат во базен – Тогаш следи ЦУНАМИ! Прочитај повеќе »

(ФОТО) Погоди кој сум? – Некогаш слатко девојче, а денеска една од најубавите водителки

Дали можете да претпоставите за кого се работи?Дали ја препознавате младата дама од фотографијата? Во прашање е една позната водителка, која многу луѓе ја сметаат …

(ФОТО) Погоди кој сум? – Некогаш слатко девојче, а денеска една од најубавите водителки Прочитај повеќе »

(ФОТО) ПОГОДИ КОЈ СУМ? – Некогаш најсмешното момче, денеска најпосакуваниот ерген

Дали можете да препознаете за кого се работи? Дали го препознавате момчето од сликите? Во прашање е популарниот српски актер кој е роден во 1979 …

(ФОТО) ПОГОДИ КОЈ СУМ? – Некогаш најсмешното момче, денеска најпосакуваниот ерген Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Тој е човекот кој ја погоди Лила Филиповска во срце

Убавата домаќинка на Се или нешто деновиве доби подарок со кој се пофали на социјалните мрежи. Лила некој ја изненади со роза и честитка со …

(ВИДЕО) Тој е човекот кој ја погоди Лила Филиповска во срце Прочитај повеќе »

Scroll to Top