покрај

Астероид поголем од најголемиот облакодер ќе помине покрај Земјата на 4 февруари

Астероид поголем од кој било досега изграден облакодер се движи кон Земјата и, според предвидувањата, покрај нашата планета ќе помине на 4 февруари на оддалеченост …

Астероид поголем од најголемиот облакодер ќе помине покрај Земјата на 4 февруари Прочитај повеќе »

Астероид со јачина од 20 атомски бомби мина покрај земјата

Астероидот 2012 TC 4, со должина меѓу 12 и 27 метри, изминатата ноќ „за влакно“ не ја погоди Земјата, попрецизно за 44.000 километри, движејќи се …

Астероид со јачина од 20 атомски бомби мина покрај земјата Прочитај повеќе »

Освен Каталонија, кој уште сака независност?!

Баскија, Шкотска, Фландрија, Јужен Тирол, Корзика, Баварија… многу региони од Западна Европа веќе долго бараат независност од своите земји или барем укажуваат на таквата идеја. …

Освен Каталонија, кој уште сака независност?! Прочитај повеќе »

Огромен разорен астероид ќе помине покрај Земјата на 12 октомври

Тој на Земјата ќе и се приближи на растојание, кое отприлика, е десет пати поблиско од Месечината.Астероидот, кој астрономите за прв пат после пет години …

Огромен разорен астероид ќе помине покрај Земјата на 12 октомври Прочитај повеќе »

(ФОТО) Саша Ковачевиќ со фотка покрај базенот ги излуде девојките

Припадничките на поубавиот пол беа повеќе и од задоволни.Саша Ковачевиќ веќе со години е миленик на девојките. Пејачот на Инстаграм објави нова фотка, на која …

(ФОТО) Саша Ковачевиќ со фотка покрај базенот ги излуде девојките Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Направи „СМРТОНОСНО“ ПРЕТЕКНУВАЊЕ покрај крајбрежјето на Црна Гора

Ќе продолжи вака додека не загине! На црногорското крајбрежје, сега има голема гужва, па магистралните патишта се преполни со возилата на туристите. Но, наместо да …

(ВИДЕО) Направи „СМРТОНОСНО“ ПРЕТЕКНУВАЊЕ покрај крајбрежјето на Црна Гора Прочитај повеќе »

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Покрај патот со палка претепа старец – Крв на сите страни

Дејвид Фокс (65) е фатен откако во вторникот нападнал 74 годишен старец, а се се случило покрај патот во Онтарио. Нападнатиот маж бил пренесен итно …

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Покрај патот со палка претепа старец – Крв на сите страни Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) СЕНЗАЦИЈА ВО ВСЕЛЕНАТА – Вонземјански брод мина покрај Меѓународната вселенска станица

На интернет се појавија снимки за кои водечките истражувачи за вонземјанскиот живот, веруваат дека станува збор за вонземјански „матичен брод“ – огромен вселенски брод приметен …

(ВИДЕО) СЕНЗАЦИЈА ВО ВСЕЛЕНАТА – Вонземјански брод мина покрај Меѓународната вселенска станица Прочитај повеќе »

ФОТО: Соња Ковач го покажа бруталното тело покрај плажата

Некогашната актерка која имавме прилика да ја гледаме на малите екрани во серијата „Засекогаш соседи“, денеска е успешна модна блогерка, која само на Инстаграм ја …

ФОТО: Соња Ковач го покажа бруталното тело покрај плажата Прочитај повеќе »

Scroll to Top