Принцезата Дајана

Принцот Хари во мемоарите ќе открие непознати детали за смртта на принцезата Дајана

Принцот Хари во недела ќе ги објави мемоарите во кои ќе открие непознати детали за смртта на неговата мајка, принцезата Дајана. Хари ќе ја објави …

Принцот Хари во мемоарите ќе открие непознати детали за смртта на принцезата Дајана Прочитај повеќе »

Сите вонбрачни деца на европските кралски семејства: некои веруваат дека Хари не му е син на Чарлс

За незаконските деца и за многуте љубовници на принцот Алберт од Монако знае целиот свет, но тој не е единствениот припадник од кралските семејства кој …

Сите вонбрачни деца на европските кралски семејства: некои веруваат дека Хари не му е син на Чарлс Прочитај повеќе »

Принцезата Дијана, поради Чарлс, се посрамотила на првиот Божик поминат со кралското семејство

Принцезата Дијана, поради Чарлс, се посрамотила во 1982 година кога го поминала првиот Божик со кралското семејство, пишува магазинот New Idea. Имено, кралското семејство за …

Принцезата Дијана, поради Чарлс, се посрамотила на првиот Божик поминат со кралското семејство Прочитај повеќе »

Принцот Ендру ковал план со Дијана за Чарлс никогаш да не стане крал, нов заговор во кралското семејство

Нов кралски заговор се рашири во британската јавност за тоа дека принцот Ендру ковал план заедно со принцезата Дијана уште кога била жива, за Чарлс …

Принцот Ендру ковал план со Дијана за Чарлс никогаш да не стане крал, нов заговор во кралското семејство Прочитај повеќе »

Никој освен кралското семејство го нема видено гробот на принцезата Дајана

Никој од јавноста никогаш не го видел ниту пак го посетил гробот на принцезата Дајана. Како што открил принцот Чарлс во едно од своите интервјуа, …

Никој освен кралското семејство го нема видено гробот на принцезата Дајана Прочитај повеќе »

(Видео) Секој ден се сеќавам на неа и ја гледам во моите деца, рече Хари по повод роденденот на мајка му Дајана

Принцот Хари се огласи по повод роденденот на мајка му, принцезата Дајана, која доколку денес беше жива, ќе имаше 61 година. Хари во петокот, на …

(Видео) Секој ден се сеќавам на неа и ја гледам во моите деца, рече Хари по повод роденденот на мајка му Дајана Прочитај повеќе »

Боба Живоиновиќ за принцезата Дијана: Таа сакаше да ме гледа од блиску

Сопругот на пејачката Лепа Брена, Боба Живоиновиќ, проговори за односот што го имал со поранешната принцеза Дијана. Тој рече дека му била многу мила и …

Боба Живоиновиќ за принцезата Дијана: Таа сакаше да ме гледа од блиску Прочитај повеќе »

(Фото) Парчето торта од венчавката на Чарлс и Дајана продадено за 2.200 евра

Парче торта од венчавката на принцот Чарлс и принцезата Дијана Спенсер од 1981 година беше продадено на британска аукција во средата за 1.850 фунти, односно …

(Фото) Парчето торта од венчавката на Чарлс и Дајана продадено за 2.200 евра Прочитај повеќе »

(Фото) Се продава парче од свадбената торта на Дијана и Чарлс

Парче од свадбената торта на принцот Чарлс и принцезата од Велс, Дијана, старо 40 години, ќе се продаде на аукција. Големото парче шлаг и марципан од …

(Фото) Се продава парче од свадбената торта на Дијана и Чарлс Прочитај повеќе »

Пред несреќата, принцезата Дајана напишала писмо и го обвинила Чарлс дека сакал да ја убие

Принцезата Дајана пред нејзината смрт напишала писмо во кое открила дека нејзиниот сопруг, принцот Чарлс, планира да ја убие. Таа напишала дека Чарлс сакал да …

Пред несреќата, принцезата Дајана напишала писмо и го обвинила Чарлс дека сакал да ја убие Прочитај повеќе »

Дајана ќе беше жива да не останеше во Париз: Нови детали од несреќата на принцезата

Принцезата Дајана денес можеби ќе беше жива, ако се вратела во Велика Британија наместо што го продолжила својот престој во Париз, вели нејзиниот поранешен возач Колин …

Дајана ќе беше жива да не останеше во Париз: Нови детали од несреќата на принцезата Прочитај повеќе »

(Видео) Нашата мајка беше измамена, Вилијам и Хари скршени поради интервјуто што им го уништи животот

Принцовите Вилијам и Хари остро го осудија интевјуто на новинарот на Би-би-си, Мартин Башир, пред дваесетина години со мајка им, принцезата Дијана. Водителот го направил …

(Видео) Нашата мајка беше измамена, Вилијам и Хари скршени поради интервјуто што им го уништи животот Прочитај повеќе »

(Видео) Принцезата Дајана скршила шише од главата на принцот Чарлс

Иако од нејзината смрт поминаа 23. години, деталите од турбулентниот живот на принцезата Дајана, сè уште ги фасцинираат милиони од нејзините обожаватели ширум светот. На …

(Видео) Принцезата Дајана скршила шише од главата на принцот Чарлс Прочитај повеќе »

Мајкл Фокс за средбата со Дајана – „Тоа беше кошмар“

Холивудскиот актер Мајкл Фокс проговори за неговата средба со принцезата Дајана од пред 35 години. Актерот во Tonight Show, кај водителот Џими Фалон, се потсетил …

Мајкл Фокс за средбата со Дајана – „Тоа беше кошмар“ Прочитај повеќе »

Дента пред венчавката принцот Чарлс ѝ кажал на Дијана дека не ја сака

Принцот Чарлс ѝ кажал на прицезата Дијана дека не ја сака на денот пред кралската венчавка. Ова го открива поранешниот астролог на Дијана, Пени Тортон, …

Дента пред венчавката принцот Чарлс ѝ кажал на Дијана дека не ја сака Прочитај повеќе »

Принцот Вилијам плачел кога слушнал за неверството на Дајана

Принцот Вилијам заплакал кога дознал за неверството на неговата мајка, поранешната принцеза Дајана, пишува кралскиот историчар Роберт Лејсли, во новата биографска книга, Battle of Brothers. …

Принцот Вилијам плачел кога слушнал за неверството на Дајана Прочитај повеќе »

Силвестер Сталоне и Ричард Гир се степале за принцезата Дајана

Популарните актери Силвестер Сталоне и Ричард Гир се степале за поранешната принцеза Дајана, пишува британскиот музичар Елтон Џон во своите мемоари. Џон бил еден од …

Силвестер Сталоне и Ричард Гир се степале за принцезата Дајана Прочитај повеќе »

Принцезата Дајана во писмото до својот батлер ја предвидела својата смрт

Принцезата Дајана во своето писмо до батлерот Пол Бурел ја предвидела својата смрт, сметаат некои од теоретичарите на заговор. Дајана загина на 31 август 1997 година, во сообраќајна …

Принцезата Дајана во писмото до својот батлер ја предвидела својата смрт Прочитај повеќе »

Принцот Вилијам колабрирал на гробот на принцезата Дајана

Принцот Вилијам колабрирал за време на неодамнешната посета на гробот на мајка му, принцезата Дајана, пренесуваат британските медиуми. Вилијам добил напад на паника, додека Кејт …

Принцот Вилијам колабрирал на гробот на принцезата Дајана Прочитај повеќе »

Каде е вистинскиот Ким, кој го убил Кенеди и за што Буш ја ангажирал Бритни Спирс

Неверојатни теории на заговор, настануваат по исчезнувањето, смртта, па и некаква мала промена на физичкиот изглед, на некои од водечките светски политичари или познати личности. …

Каде е вистинскиот Ким, кој го убил Кенеди и за што Буш ја ангажирал Бритни Спирс Прочитај повеќе »

Scroll to Top