принцот Вилијам

Од Бакингемската палата го открија датумот за роденденската парада за кралот Чарлс

Бакингемската палата откри дека роденденската парада на кралот Чарлс III, позната како Trooping the Colour, ќе се одржи на 17 јуни во центарот на Лондон. …

Од Бакингемската палата го открија датумот за роденденската парада за кралот Чарлс Прочитај повеќе »

Принц Вилијам отишол на свадба кај бившата без Кејт Мидлтон

Принцот Вилијам отишол на свадбата на неговата бивша девојка Роуз Фаркаур, но без Кејт Мидлтон, пренесоа британските медиуми. Роуз му е првата девојка на принцот …

Принц Вилијам отишол на свадба кај бившата без Кејт Мидлтон Прочитај повеќе »

Кејт Мидлтон во Бостон стигна со накитот на принцезата Дајана кој не е виден по нејзината смрт

Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон на доделувањето на наградите Earthshot 2022 во Бостон, е видена со накитот кој го носеше поранешната принцеза Дајана, а кој …

Кејт Мидлтон во Бостон стигна со накитот на принцезата Дајана кој не е виден по нејзината смрт Прочитај повеќе »

Кралот Чарлс му ја скрати титулата на помладиот брат за да ѝ ја даде на принцезата Шарлот

Кралот Чарлс не го има поставено принцот Едвард за војвода од Единбург, затоа што наводно, оваа титула ја чува за принцезата Шарлот, пренесуваат британските медиуми. …

Кралот Чарлс му ја скрати титулата на помладиот брат за да ѝ ја даде на принцезата Шарлот Прочитај повеќе »

Кралот Чарлс и принцот Вилијам го пцуеле Доналд Трамп по коментарите за Кејт Мидлтон

Кралот Чарлс и неговиот син принцот Вилијам, го пцуеле поранешниот американски претседател Доналд Трамп, по коментарите кој тој ги дал за војвотката Кејт Мидлтон. Ова …

Кралот Чарлс и принцот Вилијам го пцуеле Доналд Трамп по коментарите за Кејт Мидлтон Прочитај повеќе »

Принцот Вилијам стана хит на Тик-ток откако се дружеше со девојче во училиште

Принцот Вилијам стана хит на Тик-ток за време на посетата на едно училиште во Британија. Додека се дружеше со едно од девојчињата сите забележаа како …

Принцот Вилијам стана хит на Тик-ток откако се дружеше со девојче во училиште Прочитај повеќе »

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон раскинале на почетокот на врската, кралскиот батлер откри слатки пикантерии

Принцот Влијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон раскинале на почетокот на врската, откри кралскиот батлер, Грант Харолд. Тој рече дека Кејт била многу слатка девојка …

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон раскинале на почетокот на врската, кралскиот батлер откри слатки пикантерии Прочитај повеќе »

Вин Дизел му го зема статусот најзгоден ќелав маж на принцот Вилијам

Статусот на најзгоден ќелав маж кој го носеше принцот Вилијам, сега го ужива холивудскиот актер Вин Дизел. Истражувањето било спроведено од агенцијата за оптимизација „Ребот“ …

Вин Дизел му го зема статусот најзгоден ќелав маж на принцот Вилијам Прочитај повеќе »

Татко ми ќе стане крал, па затоа пази се, принцот Џорџ му се заканил на другар кој му се потсмевал во школо

Најстариот син на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, принцот Џорџ му се заканил на еден од другарите во школо затоа што му потсмевал. Му порачал …

Татко ми ќе стане крал, па затоа пази се, принцот Џорџ му се заканил на другар кој му се потсмевал во школо Прочитај повеќе »

Нострадамус предвидел дека принцот Хари ќе биде крал по Чарлс, а не Вилијам

Најпознатиот пророк во историјата на човештвото, Нострадамус, предвидел дека принцот Хари ќе биде крал по Чарлс, а не неговиот постар брат Вилијам. Чарлс Трети стана …

Нострадамус предвидел дека принцот Хари ќе биде крал по Чарлс, а не Вилијам Прочитај повеќе »

Кејт Мидлтон ѝ оддаде почест на принцезата Дијана, ја носеше нејзината бисерна белезица на средбата со сопругата на Зеленски

Новата принцеза од Велс, Кејт Мидлтон во Бакингемската палата се состана со сопругата на украинскиот претседател Володимир Зеленски, Олена. За оваа пригода таа ја носеше …

Кејт Мидлтон ѝ оддаде почест на принцезата Дијана, ја носеше нејзината бисерна белезица на средбата со сопругата на Зеленски Прочитај повеќе »

Погребот на кралицата Елизабета Втора ќе се одржи на 19 септември

Погребот на кралицата Елизабета Втора ќе се одржи на 19 септември во лондонската Вестминстерска опатија. Нејзиниот ковчег денес беше однесен од замокот Балморал во палатата …

Погребот на кралицата Елизабета Втора ќе се одржи на 19 септември Прочитај повеќе »

По несреќата, повеќе не сум истиот човек, интимна исповед на принцот Вилијам за времето кога работел како пилот во итната помош и му го спасил живот на тешко повредено момче

Принцот Вилијам откри како страдал од депресија поради страшните слики со повредени деца што морал да ги гледа додека работел како пилот за итната помош. …

По несреќата, повеќе не сум истиот човек, интимна исповед на принцот Вилијам за времето кога работел како пилот во итната помош и му го спасил живот на тешко повредено момче Прочитај повеќе »

(Видео) Снимка од Вилијам и Кејт како танцуваат пред брак стана хит на Тик Ток

Видео од принцот Вилијам и Кејт Мидлтон направена од времето пред да се земат, стана хит на Тик Ток. Двајцата биле снимени во деведесетите како …

(Видео) Снимка од Вилијам и Кејт како танцуваат пред брак стана хит на Тик Ток Прочитај повеќе »

Кејт и Вилијам бараат човек што ќе им ги работи социјалните мрежи

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон бараат човек кој ќе објавува постови на нивните социјални мрежи. Огласот го објавија на официјалната страница на кралското семејство. Досега …

Кејт и Вилијам бараат човек што ќе им ги работи социјалните мрежи Прочитај повеќе »

(Видео) Принцот Вилијам прекрши едно од кралските правила на однесување на тениски меч

Принцот Вилијам наводно прекршил едно важно кралско правило за однесување во јавност на тениски меч. Тој во четвртфиналето на Вимбелдон премногу се занел во навивањето, …

(Видео) Принцот Вилијам прекрши едно од кралските правила на однесување на тениски меч Прочитај повеќе »

(Фото) Со колаж фотографии кралското семејство му го честиташе 40 роденден на принцот Вилијам

Британското кралско семејство му го честиташе 40 роденден на принцот Вилијам со колаж фотографии од неговите животни пресвртници. На официјалниот „Твитер“ профил на кралското семејство …

(Фото) Со колаж фотографии кралското семејство му го честиташе 40 роденден на принцот Вилијам Прочитај повеќе »

Ќе имаат 70 помошници помалку, а ќе има кратења и на патувања, Вилијам и Кејт планираат промени во монархијата

Принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон по посетата на Карибите, каде беа дочекани со бројни протести пред се насочени против кралското семејство, одлучија да …

Ќе имаат 70 помошници помалку, а ќе има кратења и на патувања, Вилијам и Кејт планираат промени во монархијата Прочитај повеќе »

Принцот Вилијам на Јамајка го осуди ропството наметнато од Велика Британија во минатото

Принцот Вилијам, кој деновиве ги минува на Јамајка, оттаму го осуди ропството и улогата која Британија во минатото ја имала врз оваа земја. „Сакам да …

Принцот Вилијам на Јамајка го осуди ропството наметнато од Велика Британија во минатото Прочитај повеќе »

Принцот Вилијам играше фудбал и со Кејт се возеа во боб-санка на Јамајка

Принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон деновиве се во посета на Јамајка. Двајцата се забавуваа за време на кралската турнеја низ карипскиот предел. Кејт …

Принцот Вилијам играше фудбал и со Кејт се возеа во боб-санка на Јамајка Прочитај повеќе »

Scroll to Top