Принцот Чарлс

Сите вонбрачни деца на европските кралски семејства: некои веруваат дека Хари не му е син на Чарлс

За незаконските деца и за многуте љубовници на принцот Алберт од Монако знае целиот свет, но тој не е единствениот припадник од кралските семејства кој …

Сите вонбрачни деца на европските кралски семејства: некои веруваат дека Хари не му е син на Чарлс Прочитај повеќе »

Принцезата Дијана, поради Чарлс, се посрамотила на првиот Божик поминат со кралското семејство

Принцезата Дијана, поради Чарлс, се посрамотила во 1982 година кога го поминала првиот Божик со кралското семејство, пишува магазинот New Idea. Имено, кралското семејство за …

Принцезата Дијана, поради Чарлс, се посрамотила на првиот Божик поминат со кралското семејство Прочитај повеќе »

Татко ми ќе стане крал, па затоа пази се, принцот Џорџ му се заканил на другар кој му се потсмевал во школо

Најстариот син на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, принцот Џорџ му се заканил на еден од другарите во школо затоа што му потсмевал. Му порачал …

Татко ми ќе стане крал, па затоа пази се, принцот Џорџ му се заканил на другар кој му се потсмевал во школо Прочитај повеќе »

„Гардијан“: Принцот Чарлс примил милион фунти од семејството на Осама бин Ладен

Принцот од Велс, Чарлс, примил милион фунти од роднини на некогаш најголемиот терорист во светот и лидер на Ал Каеда, Осама бин Ладен. Принцот ја …

„Гардијан“: Принцот Чарлс примил милион фунти од семејството на Осама бин Ладен Прочитај повеќе »

Принцот Чарлс ја запозна внуката Лилибет

Британскиот принц Чарлс конечно ја запозна едногодишната внука Лилибет, ќерката на принцот Хари и Меган Маркл. Идниот британски крал не ги криел емоциите и бил …

Принцот Чарлс ја запозна внуката Лилибет Прочитај повеќе »

Никој освен кралското семејство го нема видено гробот на принцезата Дајана

Никој од јавноста никогаш не го видел ниту пак го посетил гробот на принцезата Дајана. Како што открил принцот Чарлс во едно од своите интервјуа, …

Никој освен кралското семејство го нема видено гробот на принцезата Дајана Прочитај повеќе »

Кралицата првпат по 59 години не беше на отворањето на Парламентот, место неа дојде принцот Чарлс

Кралицата Елизабета Втора за првпат по 59 години не присуствуваше на отворањето на британскиот парламент. На нејзино место беше син ѝ, принцот Чарлс. Тој на …

Кралицата првпат по 59 години не беше на отворањето на Парламентот, место неа дојде принцот Чарлс Прочитај повеќе »

Чарлс се сретнал со Хари и Меган на само 10 минути, принцот уште им е лут за интервјуто кај Опра

Хари и Меган за време на нивната посета во Британија и кралицата, се сретнаа и со принцот Чарлс. Британските медиуми пренесуваат дека нивната средба траела …

Чарлс се сретнал со Хари и Меган на само 10 минути, принцот уште им е лут за интервјуто кај Опра Прочитај повеќе »

Полицијата поведе истрага против фондацијата на принцот Чарлс

Британското кралско семејство е во центарот на нов скандал, овој пат поврзан со принцот Чарлс, поточно со неговата добротворна фондација, пишува „Би-би-си“. Британската полиција почнала …

Полицијата поведе истрага против фондацијата на принцот Чарлс Прочитај повеќе »

Принцот Чарлс му забрани на Ендру влез во дворецот Виндзор

Принцот Чарлс му забрани на својот помлад брат Ендру, да се држи подалеку од кралското семејтво, но и од дворецот Винѕор, се додека трае судењето …

Принцот Чарлс му забрани на Ендру влез во дворецот Виндзор Прочитај повеќе »

Британците се плашат дека принцот Чарлс ја заразил и кралицата со коронавирус

Британскиот принц Чарлс, кој по вторпат е позитивен на корона, ја заразил и кралицата кога бил во контакт со неа, шпекулираат британските медиуми. Од палатата …

Британците се плашат дека принцот Чарлс ја заразил и кралицата со коронавирус Прочитај повеќе »

На Чарлс му недостигаат внуците, принцот сака да се смири со Хари и Меган

На Ппринцот Чарлс му недостигаат внуците и тој сака да се смири со својот син Хари и со снаата  Меган Маркл. Тој ги повика следниот …

На Чарлс му недостигаат внуците, принцот сака да се смири со Хари и Меган Прочитај повеќе »

Чарлс демантира дека ја коментирал бојата на кожата на децата на Хари

Од кабинетот на принцот Чарлс демантирале дека тој бил членот на кралското семејство што ја коментирал бојата на кожата на децата на Хари и Меган …

Чарлс демантира дека ја коментирал бојата на кожата на децата на Хари Прочитај повеќе »

Меган и Хари одбија кралска титулата за синот од страв дека во училиште ќе го викаат глупчо

Поранешната кралска двојка Хари и Меган велат дека не сакале нивниот син да ја добие титулата од грофот Дамбартон, Earl of Dumbarton, затоа што неговото …

Меган и Хари одбија кралска титулата за синот од страв дека во училиште ќе го викаат глупчо Прочитај повеќе »

(Фото) Парчето торта од венчавката на Чарлс и Дајана продадено за 2.200 евра

Парче торта од венчавката на принцот Чарлс и принцезата Дијана Спенсер од 1981 година беше продадено на британска аукција во средата за 1.850 фунти, односно …

(Фото) Парчето торта од венчавката на Чарлс и Дајана продадено за 2.200 евра Прочитај повеќе »

(Фото) Се продава парче од свадбената торта на Дијана и Чарлс

Парче од свадбената торта на принцот Чарлс и принцезата од Велс, Дијана, старо 40 години, ќе се продаде на аукција. Големото парче шлаг и марципан од …

(Фото) Се продава парче од свадбената торта на Дијана и Чарлс Прочитај повеќе »

Пред несреќата, принцезата Дајана напишала писмо и го обвинила Чарлс дека сакал да ја убие

Принцезата Дајана пред нејзината смрт напишала писмо во кое открила дека нејзиниот сопруг, принцот Чарлс, планира да ја убие. Таа напишала дека Чарлс сакал да …

Пред несреќата, принцезата Дајана напишала писмо и го обвинила Чарлс дека сакал да ја убие Прочитај повеќе »

Вилијам и Кејт не му кажале на Џорџ дека ќе стане крал, зашто сакале да има нормално детство

Принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон, не му откриле на својот син, принцот Џорџ, дека еден ден ќе стане крал, затоа што сакале да има …

Вилијам и Кејт не му кажале на Џорџ дека ќе стане крал, зашто сакале да има нормално детство Прочитај повеќе »

(Видео) Нашата мајка беше измамена, Вилијам и Хари скршени поради интервјуто што им го уништи животот

Принцовите Вилијам и Хари остро го осудија интевјуто на новинарот на Би-би-си, Мартин Башир, пред дваесетина години со мајка им, принцезата Дијана. Водителот го направил …

(Видео) Нашата мајка беше измамена, Вилијам и Хари скршени поради интервјуто што им го уништи животот Прочитај повеќе »

Принцот Хари му испрати писмо на Чарлс, татко му не сака да му прости

Принцот Чарлс не сака да се помири со неговиот син Хари и покрај неговите обиди да се смири со кралското семејство. Како што пренесуваат медиумите …

Принцот Хари му испрати писмо на Чарлс, татко му не сака да му прости Прочитај повеќе »