пронајден

Лекар кој открил дека вакцините предизвикуваат аутизам најден мртов во река

Истакнатиот истражувач на аутизмот и противник на вакцините, Џејмс Џефери Брадстрит, е пронајден мртов, а неговото тело било забележано како плови во река во Северна …

Лекар кој открил дека вакцините предизвикуваат аутизам најден мртов во река Прочитај повеќе »

Исчезнал француски милионер, пронајден само неговиот глисер

Мултимилионер и сопственик на познатиот бренд на опрема за сурфање „Квиксилвер“, Пјер Агнес (54), исчезнал на 30 јануари. Истражувачите го пронашле неговиот глисер заринкан на …

Исчезнал француски милионер, пронајден само неговиот глисер Прочитај повеќе »

Компјутерскиот гуру кој му помогна на Викиликс да дојде до е-поштата на Хилари Клинтон е пронајден мртов

Соработникот на Викиликс, Џејмс Долан, кој помогнал да се создаде технологија која му овозможила на Викиликс да ги добие и објави документите и е-поштата на …

Компјутерскиот гуру кој му помогна на Викиликс да дојде до е-поштата на Хилари Клинтон е пронајден мртов Прочитај повеќе »

Момче изрешетено со 15 куршуми оти го навредил мексиканскиот наркобос

Хуан Луис Лагунас Розалес е роден во мексиканската држава Синалоа, место каде што владеат наркокартелите и земја позната по мексиканскиот нарколорд Хоаким Гузман, познат по прекарот Ел …

Момче изрешетено со 15 куршуми оти го навредил мексиканскиот наркобос Прочитај повеќе »

Пронајден мобилниот на Владимир, а во него вознемирувачки фотографии

Во мобилниот телефон на Владимир Марјановиќ, свекорот на брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ, пронајдени се голем број шокирачки фотографии, а меѓу нив се наоѓа и …

Пронајден мобилниот на Владимир, а во него вознемирувачки фотографии Прочитај повеќе »

Згодниот скротител на змии пронајден мртов во својата спална соба

Британецот Брандон бил опседнат со егзотични животни. Искусниот експерт за змии е пронајден мртов во својата спална соба, само неколку метри од својот миленик питон, …

Згодниот скротител на змии пронајден мртов во својата спална соба Прочитај повеќе »

Монсатовиот хербицид за кој „WHO“ истакна дека е карциноген, ПРОНАЈДЕН ВО ВАКЦИНИТЕ

Постојано слушаме во медиумите дека вакцините се безбедни, но дали се сигурни, кога во нив ќе се стави „канцероген хербицид“? Ентони Самсел, независен истражувач од …

Монсатовиот хербицид за кој „WHO“ истакна дека е карциноген, ПРОНАЈДЕН ВО ВАКЦИНИТЕ Прочитај повеќе »

Пронајден гроб на дете „вонземјанин“ на Крим

Во гробот се пронајдени и глинени садови покрај главата на момчето и бронзена ракавица на неговата десна рака На истокот на Крим археолозите пронајдоа гроб …

Пронајден гроб на дете „вонземјанин“ на Крим Прочитај повеќе »

Режисерот Мето Петровски е пронајден жив и здрав

Мето Петровски, кој вчера беше пријавен за исчезнат, по едно деноноќие барање е пронајден жив и здрав, информираат неговите пријатели и семејството. Петровски пред два …

Режисерот Мето Петровски е пронајден жив и здрав Прочитај повеќе »

(ФОТО) Го откривме дедото на годината кој ја воодушеви цела држава

Откако на Фејсбук групата „Зошто го сакам Загреб“, еден од членовите објави фотка на дедо кој на своите гради ја носи малата внукичка, се покрена …

(ФОТО) Го откривме дедото на годината кој ја воодушеви цела држава Прочитај повеќе »

Scroll to Top