работи

Работи за кои се верува дека ќе ве бие малер ако ги направите во 2019

До Новата 2019 година нè делат уште помалку речиси 20 дена, а верувањата за годината која претстои се различни во целиот свет. Бразилците носат бело, …

Работи за кои се верува дека ќе ве бие малер ако ги направите во 2019 Прочитај повеќе »

Работи кои во 1999 година ги предвидел Бил Гејтс, а денеска се оствариле

Бил Гејтс основачот на компанијата Мајкрософт, и еден од најбогатите луѓе на планетата, во 1999 година објавил книга под името „Бизнис бризна мисли“, во која …

Работи кои во 1999 година ги предвидел Бил Гејтс, а денеска се оствариле Прочитај повеќе »

Седум работи кои се потребни за оние кои сакаат да се преселат во Шведска

Шведска е членка на Европската унија и меѓу најразвиените земји на светот. За разлика од соседната Норвешка, тие не поседуваат огромни залихи на нафта и …

Седум работи кои се потребни за оние кои сакаат да се преселат во Шведска Прочитај повеќе »

Најшокантните работи кои луѓето ги признаа на срмтна постела

Во човечката природа е да се плашиме од смртта и тешко ни е да говориме за неа, или да присуствуваме на истата. Иако е депресивна, …

Најшокантните работи кои луѓето ги признаа на срмтна постела Прочитај повеќе »

МНОГУ СУМ ПЕРВЕРЗНА – Дара Бубамара откри што се работи во сексот

„Оние помалку безобразните слики кои се објавуваат на социјалните мрежи не го отсликуваат тоа каква што навистина сум“, вели Дара Бубамара.Пејачката сака отворено да зборува …

МНОГУ СУМ ПЕРВЕРЗНА – Дара Бубамара откри што се работи во сексот Прочитај повеќе »

Тајната на антигравитацијата – Никола Тесла откри уште неколку чудесни работи за кои никогаш не сме слушнале

Никола Тесла се смета за еден од најиновативните и најмистериозни луѓе кои некогаш живееле на планетава. Доколку Тесла не дошол до бројни откритија во својот …

Тајната на антигравитацијата – Никола Тесла откри уште неколку чудесни работи за кои никогаш не сме слушнале Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Најсилниот човек на светот има снага од 260 коња и секс по 15 пати дневно

Овој маж тврди дека е најсилен на светот и дека медицински е потврдено дека има сила од 260 коњски сили, или 30.000 луѓе. Не смее …

(ВИДЕО) Најсилниот човек на светот има снага од 260 коња и секс по 15 пати дневно Прочитај повеќе »

На италијанскиот милионер му го конфискуваат имотот, а тој одбива да работи

Му го конфислуваат имотот, а тој одби да работи… Го нарекуваат најсекси дедо на светот, но неговиот бруталниот секси изглед, во моментов не може да …

На италијанскиот милионер му го конфискуваат имотот, а тој одбива да работи Прочитај повеќе »

Еве како климата да ви работи по цел ден, а да не чини ништо

Претераното трошење на електрична енергија не само што чини повеќе, туку исто така го зголемува загадувањето и испуштањето на фосилни горива, што придонесува за глобалните …

Еве како климата да ви работи по цел ден, а да не чини ништо Прочитај повеќе »

На 21 август Сонцето целосно ќе исчезне, а еве за што се работи…

За помалку од месец дена, на 21 август, Сонцето ќе исчезне, но само ширум Соединетите Американски Држави. Од Орегон до Јужна Каролина, жителите ќе имаат …

На 21 август Сонцето целосно ќе исчезне, а еве за што се работи… Прочитај повеќе »

Оваа работа во Германија никој не сака да ја работи, а дневницата е 150 евра

Дневницата за берење аспарагус во Германија изнесува 150 евра, работниот ден трае од 8 до 10 часа, а вклучена е и пауза, додека неделите се …

Оваа работа во Германија никој не сака да ја работи, а дневницата е 150 евра Прочитај повеќе »

Најчудните работи кои се забранети ширум земјите во светот

Во светот има многу чудни правила. некои култури помалку и претеруваат кога е во прашање почитувањето на традицијата. Ова се седумте најчудни правила низ светот. …

Најчудните работи кои се забранети ширум земјите во светот Прочитај повеќе »

Дваесет работи кои не сте ги знаеле за најголемата држава во светот

Дека Русите се специфичен народ гледаме од ден во ден. Нема што нема во оваа голема држава која се простира на два континента. Сепак постојат …

Дваесет работи кои не сте ги знаеле за најголемата држава во светот Прочитај повеќе »

Scroll to Top