русија

(Видео) Пијан чувар настрада откако нападна камила во Русија

Пијан Русин кој работел како чувар во ловечката база во Омската област во Русија, настрада откако нападнал камила. Веста ја соопштија од прес-службата на регионалното …

(Видео) Пијан чувар настрада откако нападна камила во Русија Прочитај повеќе »

(Видео) Најладното село во светот е во Русија, каде што луѓето живеат и на 60 степени под нулата

Најладното село во светот е Ојмјакон, кое се наоѓа на далечниот исток во Русија, во областа Јакуст. Тука температурите паѓаат и до 60 степени под …

(Видео) Најладното село во светот е во Русија, каде што луѓето живеат и на 60 степени под нулата Прочитај повеќе »

(Видео) Руска инфлуенсерка нуркаше во замрзнато езеро на – 27 степени

Познатата руска инфлуенсерка Галкина Анечка, објави видео во кое нуркаше во замрзнато езеро на – 27 степени. Откако излезе од водата испи топло кафе. Анечка …

(Видео) Руска инфлуенсерка нуркаше во замрзнато езеро на – 27 степени Прочитај повеќе »

Русите популарниот Биг мек на „Мекдоналдс“ го заменија со Биг хит

Откако популарниот синџир за брза храна „Мекдоналдс“ се повлече од Русија, руските ресторани најдоа алтернатива за нивните сендвичи. Љубителите на вкусниот Бик-мек хамбургер, во иднина …

Русите популарниот Биг мек на „Мекдоналдс“ го заменија со Биг хит Прочитај повеќе »

(Видео) Маж од љубомора со секира ѝ ги исекол рацете на сопругата затоа што се сомневал дека го изневерува

Маргарита Грачева пред пет години останала без раце откако маж и ѝ ги исекол со секира затоа што се сомневал дека го изневерува. Веста за …

(Видео) Маж од љубомора со секира ѝ ги исекол рацете на сопругата затоа што се сомневал дека го изневерува Прочитај повеќе »

Сер Дејвид Ормсби-Гор е Велшанецот кој ја реши Кубанската ракетна криза и го спречи Кенеди да влезе во нуклеарната војна со Русите

Кога светот беше на работ на нуклеарно уништување, Велшанецот Сер Дејвид Ормсби-Гор успеа да ги задржа нервите и неговите и на американскиот претседател Кенеди и …

Сер Дејвид Ормсби-Гор е Велшанецот кој ја реши Кубанската ракетна криза и го спречи Кенеди да влезе во нуклеарната војна со Русите Прочитај повеќе »

Пет нуклеарни подморници кои можат да го уништат светот за 30 минути

Американскиот магазин „Национал интерес“ направи листа на пет смртоносни подморници на нуклеарен погон за кои се смета дека би можеле да го уништат светот за …

Пет нуклеарни подморници кои можат да го уништат светот за 30 минути Прочитај повеќе »

(Видео) Силна и необична светлина над Москва ги исплаши руските граѓани

Жителите на Москва, Омск и на Белогрод преку социјалните мрежи објавија дека во вторникот вечерта на небото забележале необична светлина, која ги вознемирила сите. Многумина …

(Видео) Силна и необична светлина над Москва ги исплаши руските граѓани Прочитај повеќе »

(Видео) Астрономи тврдат дека виделе НЛО на небото над Украина

Украински астрономи тврдат дека забележале значителен број на неидентификувани летечки објекти НЛО на небото над Украина, пренесе IB Times. Објектите кои американската војска формално ги нарекува …

(Видео) Астрономи тврдат дека виделе НЛО на небото над Украина Прочитај повеќе »

Пентагон забележал 144 неидентификувани летечки објекти

Американската влада го објави извештајот за НЛО во кој е наведено дека аналитичари од секторот за одбрана и известувачки податоци, не располагаат со доволно податоци …

Пентагон забележал 144 неидентификувани летечки објекти Прочитај повеќе »

Фудбалер не може да игра за репрезентацијата на Норвешка затоа што игра во руски клуб

Норвешкиот фудбалер Матијас Норман, нема да настапи за репрезентацијата на Новрешка на Светското првенство, затоа што клубската кариера одлучи да ја продолжи во Русија. Норман …

Фудбалер не може да игра за репрезентацијата на Норвешка затоа што игра во руски клуб Прочитај повеќе »

(Фото) Русите ќе градат нова станица во вселената

На меѓународниот форум „Армија 2022“, Роскосмос покрај моторот за вселенските летала, роботите за чување на  објектите од Земјата и новите типови на радиокомуникација, го претстави …

(Фото) Русите ќе градат нова станица во вселената Прочитај повеќе »

Русија ги забрани Фејсбук и Инстаграм, може да се вратат откако ќе им се извинат на сите Руси

Русија би можела да ги одблокира „Фејсбук“ и „Инстаграм“, само откако ќе им се извинат на сите Руси, рече рускиот пратеник Антон Горелкин. Русија претходни …

Русија ги забрани Фејсбук и Инстаграм, може да се вратат откако ќе им се извинат на сите Руси Прочитај повеќе »

Војната во Украина ги промени имињата на руските сладоледи

Војната во Украина  предизвика промени и во кутиите за сладолед и нивните имиња. Токму тоа ги изненади клиентите во ланецот Едека. Вкусот на сладолед Московска уметност …

Војната во Украина ги промени имињата на руските сладоледи Прочитај повеќе »

Мувлосана храна и сирење со инсекти, луѓето разочарани од рускиот „Мекдоналдс“

Мувлосана храна и инсекти кои лазат по неа, вака посетителите ја коментираат состојбата во рускиот Мекдоналд или „Вкусно и точка“. „Мекдоналдс“ кон средината на месец …

Мувлосана храна и сирење со инсекти, луѓето разочарани од рускиот „Мекдоналдс“ Прочитај повеќе »

(Видео) Руска новинарка заврши на психијатрија за дискретидирање на војската, ја испратиле на Сибир

Руската новинарка Марија Пономаренко, која беше притворена во април во Санкт Петербург за дискредитација на руската војска, сега е префрлена во психијатриска болница во Сибир, …

(Видео) Руска новинарка заврши на психијатрија за дискретидирање на војската, ја испратиле на Сибир Прочитај повеќе »

Во Москва отворена руската верзија на Мекдоналдс: Биг Мек не постои, а менито е на кирилица

Во Москва повторно се отворени првите 15 ресторани на поранешниот синџир „Мекдоналдс“ под новото име „Вкусно и точка“. Како што е најавено, во Русија ќе …

Во Москва отворена руската верзија на Мекдоналдс: Биг Мек не постои, а менито е на кирилица Прочитај повеќе »

Изгледаше како баба со ќебе, експерт за говорот на телото го анализира Путин

Говорот на рускиот претседател Владимир Путин за време на прославата на Денот на победата во Москва, не откри многу за плановите на Русија во врска …

Изгледаше како баба со ќебе, експерт за говорот на телото го анализира Путин Прочитај повеќе »

По казната од УЕФА, Русија сака да се натпреварува во Азија

Откако УЕФА одлучи да ја казни Русија поради војната во Украина и да ја исфрли од сите фудбалски натпреварувања, тие размислуваат да се натпреваруваат во …

По казната од УЕФА, Русија сака да се натпреварува во Азија Прочитај повеќе »

УЕФА ги исфрли сите руски клубови од натпреварувањата

УЕФА ги суспендираше и ги исфрли руските клубови од сите фудбалски натпреварувања. Казната меѓу останатото се однесува и на клубовите кои требаше наредната сезона да …

УЕФА ги исфрли сите руски клубови од натпреварувањата Прочитај повеќе »

Scroll to Top