српска

Се самоуби српската манекенка Бојана Шарац

Почина српската манекенка Бојана Шарац, пренесуваат српските медиуми. Според неофицијални информации, девојка се самоубила. Во светот на модата нејзиното име е добро познато. Успешно се занимаваше …

Се самоуби српската манекенка Бојана Шарац Прочитај повеќе »

Во креација на српска дизјанерка, Кејт Мидлтон воодушеви на Вимблдон

Војвотката од Кембриџ, Кејт Модлтон на женското финале во тенис на Вимблдон се појави во елегантен жолт фстан од српската дизјанерка, Роксана Илинчиќ. Долг фустан …

Во креација на српска дизјанерка, Кејт Мидлтон воодушеви на Вимблдон Прочитај повеќе »

(ФОТО) Српската старлета „смува“ НБА ѕвезда, па со блага насмевка му седна во скут во џакузито на јахта

Пол Џорџ ужива во Сплит со друштвото и својата поубава половина од Србија. Тој ова лето го промени клубот и после доли години во Индијана …

(ФОТО) Српската старлета „смува“ НБА ѕвезда, па со блага насмевка му седна во скут во џакузито на јахта Прочитај повеќе »

(ФОТО) Најзгодната српска водителка се соблече на Кипар

Секси водителката во емисијата „Се за љубов“, ужива на Кипар од каде испрати неколку жешки поздарви во облик на секси фотки.Катарина Шишмановиќ веќе неколку дена …

(ФОТО) Најзгодната српска водителка се соблече на Кипар Прочитај повеќе »