светска

Расте светскиот финансиски балон, се заканува голема експлозија

Главните причини за новата економска криза, која е неизбежна, ќе бидат речиси идентични како оние кои ја предизвикаа кризата во периодот од 2007 до 2008 …

Расте светскиот финансиски балон, се заканува голема експлозија Прочитај повеќе »

Минатата година во Србија родени најмал број бебиња од почетокот на 20 век

Минатата година во Србија се родени најмал број бебиња од Првата светска војна до денес. Во текот на 2017 година позитивен природен прираст имало во …

Минатата година во Србија родени најмал број бебиња од почетокот на 20 век Прочитај повеќе »

Кендал Џенер ѝ го зеде местото на Жизел Бундшен како најплатена светска манекенка

Според магазинот „Форбс“, бразилската убавица Кендал Џенер сега е најплатена светска манекенка. Џенер го презеде врвот на оваа листа кога ја престигна Жизел Бундшен, која …

Кендал Џенер ѝ го зеде местото на Жизел Бундшен како најплатена светска манекенка Прочитај повеќе »

Почнува големата светска турнеја на Лепа Брена

Турнејата на Лепа Брена ќе биде следена од ТВ-платформата „Нет ТВ-плус“, која е покровител на големата светска турнеја „Зар је важно дал се пева или пјева“?, …

Почнува големата светска турнеја на Лепа Брена Прочитај повеќе »

Белорусинка е првата светска Мис во инвалидска количка

Александра Чичкова од Белорусија е избрана на светскиот натпревар за Мис во инвалидска количка, прва таква манифестација што се одржа во Варшава. Чичкова има 23 …

Белорусинка е првата светска Мис во инвалидска количка Прочитај повеќе »

Ова е вистинската причина зошто Третата светска војна е неизбежна

Според информаторот на Светска Банка, Карен Худес, американскиот долар ќе пропадне и ќе биде заменет со нов, безкаматна валута, зависна од златото. Худес е адвокат, …

Ова е вистинската причина зошто Третата светска војна е неизбежна Прочитај повеќе »

Српско-руска експедиција на островот Хогланд реши случај од Втората светска војна

Соработката на Руското географско друштво и неодамна отворениот Српско-руски географски центар предвидува многубројни настани, но едно од најинтересните е секако размената на студенти и учество …

Српско-руска експедиција на островот Хогланд реши случај од Втората светска војна Прочитај повеќе »

Тајните планови на ММФ и Светска Банка за уништување на Македонија и Хрватска

Џозеф Стиглитц, авторот на овој текст, не е теоретичар на завери, туку високопозициониран њујоршки банкар, најцитиран економист на светот. (Секоја сличност и споредба со хрватските …

Тајните планови на ММФ и Светска Банка за уништување на Македонија и Хрватска Прочитај повеќе »

„СЕДУМ ГОДИНИ МЕ МАЛТРЕТИРА“ – Светската ѕвезда проговори за односот со мажот на Ким Кардашијан

Тоа беше ексремен начин на злоставување на мојата личност – раскажа Амбер Роуз.Таа и Кање Вест врската ја завршија во 2010 година, а љубовта која …

„СЕДУМ ГОДИНИ МЕ МАЛТРЕТИРА“ – Светската ѕвезда проговори за односот со мажот на Ким Кардашијан Прочитај повеќе »

Британско радио по грешка 24 часа емитувало програма во која Ал-Каеда пропагира светска војна

Радиото станицата „Иман FM“ се пренесуваше 25 часа, од страна на проповедникот на омраза, Анвар Ал-Авлаија, кој пак беше убиен од страна на американски дрон …

Британско радио по грешка 24 часа емитувало програма во која Ал-Каеда пропагира светска војна Прочитај повеќе »

Scroll to Top