тројца

Тројца Македонци за еден ден освоија три највисоки врвови на Балканот

Тројца македонски планинари од Скопје, Александар Кирковски, Игор Јовановски и Димитар Тодоровски, го направија невозможното. Тие за неполн ден и пол, сметано со  превозот, ги …

Тројца Македонци за еден ден освоија три највисоки врвови на Балканот Прочитај повеќе »

Тројца космонаути успешно тргнаа на пат кон Меѓународната вселенска станица

Триото, кое е составено од американски, руски и јапонски космонаут, денеска во „Сојуз MS-07“ од Казахстан замина на пат до Меѓународната вселенска станица, пренесува НАСА. …

Тројца космонаути успешно тргнаа на пат кон Меѓународната вселенска станица Прочитај повеќе »

Мекгрегор нападнал тројца мафијаши во паб

ММА борецот Конор Мекгрегор во неделата вечерта нападнал три опасни криминалци во Даблин.Според описот на очевидците, кои преку „Твитер“ го пренесоа целиот настан, еден бил …

Мекгрегор нападнал тројца мафијаши во паб Прочитај повеќе »

Тројца затвореници ќе му посакаат „добредојде” на Зоран

Сопругот на убиената српска пејачка Јелена Марјановиќ, Зоран Марјановиќ, беше уапсен во саботата. Тој беше префрлен во ќелија со тројца затвореници, од кои едниот бил …

Тројца затвореници ќе му посакаат „добредојде” на Зоран Прочитај повеќе »

Scroll to Top